המשטרה על החשודים ברצח: "נלכוד אותם ונביאם לדין במהירות"

במשטרה אמרו היום על הרצח בבאר שבע, בו קיפח גדי ויכמן את חייו, כי "המשטרה עושה את כל המאמצים להביא ללכידתם של החשודים". ויכמן נרצח כשירד להעיר לחבורת נערים שהרעישו מתחת לביתו, כמה שעות לאחר שחגג את יום הולדתה של בתו הפעוטה

במשטרה עדיין מנסים לאסוף עדויות שיובילו למעצר שלושה נערים ונערה החשודים ברצח אמש בבאר שבע, בו קיפח גדי ויכמן את חייו. ויכמן, שרק כמה שעות לפני מותו חגג את יום הולדתה של בתו בת השנתיים, נדקר כשירד להעיר לחבורת נערים שהרעישו תחת ביתו, וביקש מהם להנמיך את הרעש.

הרצח בבאר שבע היה אחד משורת מקרי רצח וניסיונות רצח בסוף השבוע האחרון, ועל כך אמרו במשטרה, כי "בעקבות האירועים האחרונים מדגישים במשטרה כי היא נחושה להביא לדין את המבצעים בכלל האירועים". 

בהתייחס לאירוע הקשה בבאר שבע אמרו במשטרה, כי "מדובר באירוע חמור וכי המשטרה עושה את כל המאמצים כדי להביא ללכידתם של החשודים ולהעמדתו לדין תוך זמן קצר". עוד אומרים במשטרה, כי חודדו הנחיות בכל הנוגע לטיפול השוטרים במוקדי הבילוי והמתחמים הציבוריים במהלך חודשי הקיץ.

התיעוד האחרון: גדי ויכמן חוגג עם בתו לפני שנרצח

סוף השבוע של מיכל וגדי ויכמן התחיל בחגיגות. השניים חגגו את יום הולדתה של בתם בת השנתיים. כמה שעות לאחר מכן השמחה התחלפה בעצב כשגדי נרצח והילדה השמחה תגדל מעתה ללא אבא.

בסרטון ניתן לראות את ההורים חוגגים עם בתם ועם ילדים נוספים, במה שהפך לתיעוד האחרון של גדי. המשטרה עדיין מחפשת אחר חשודים ברצח ואחר עדי ראייה למה שהתחולל אמש, מתחת לביתם של בני הזוג בבאר שבע.

"הילדה לא תזכה להכיר את אבא שלה"

אשתו של גדי ויכמן שנרצח הלילה בבאר שבע, ראתה כיצד הוא נדקר על ידי נער מתחת לביתם, רק כיוון שביקש ממנו לשמור על השקט, כדי שבתם הקטנה לא תתעורר. בנוסף היא מספרת שהתקשרה לפני כן למשטרה - אך ניידת לא הגיעה: "הילדה שלי בת שנתיים לא תזכה להכיר את אבא שלה, נהרסה משפחה שלמה", אמרה.

מיכל שיחזרה את השתלשלות האירועים, שהובילה לרצח הטרגי: "שמעתי צרחות וקללות של הנערים שהיו פה למטה, שזה משהו קבוע. אתמול היה השיא, כנראה הם הסתכסכו ביניהם. לאחר מכן התקשרתי למשטרה ואמרתי שאני שומעת בקבוקים מתנפצים ושהם מקללים, ושיקרה משהו, ובסוף זה קרה לי".

"כשבעלי הגיע, הוא יצא למרפסת ואמר להם בצורה מאד יפה, 'אין בעיה שתהיו כאן, תיהנו, אבל תהיו בשקט, אנשים גרים פה זה מפריע, אנשים ישנים'. אבל הם קיללו אותו", סיפרה מיכל. "הוא רצה לרדת אליהם עוד פעם ולהגיד להם שיפסיקו עם הרעש, כי ממש כבר היה מאוחר, ואני התקשרתי למשטרה באותו הזמן. המשטרה כמובן לא הגיעה והוא נשאר שם איתם לבד. אני ישבתי במרפסת, ראיתי הכל. הוא פשוט הגיע אליהם, וזה שקילל אותו פשוט הלך אליו בהליכה מהירה מאוד, נתן לו נגיחה בראש ודקר אותו".

"עד עכשיו אני לא מעכלת"

מיכל שצפתה בכל האירוע מיהרה לסייע לו: "ראיתי אותו, הוא פשוט תפס את הבטן, התפתל וישר נפל. הילדה שלי הייתה בידיים שלי, איתי שם במרפסת. כשהגעתי אליו אמרתי 'גדי, הכל בסדר? והוא נשם שתי נשימות וזהו. כבר לא הגיב יותר. אחרי זה הגיעה המשטרה, השכנים ניסו לעזור וראיתי את מד"א שמנסים להחיות אותו, אז הבנתי פחות או יותר מה קורה".

"הקלות הזאת באמת שאנשים לא חושבים, הקלות הזאת ששולפים בקבוק ששוברים או סכינים, ולא חושבים על זה שהם הורסים גם את החיים של עצמם, כי הנער הזה יתפסו אותו בסוף, גם הרס לעצמו את החיים וגם הרס משפחה שלמה. הרס פשוט משפחה שלמה", אמרה מיכל בדמעות.

"הילדה שלי בת שנתיים לא תזכה להכיר את אבא שלה. והבן שלי הגדול איבד אותו, הוא פשוט איבד אותו. וכמובן שגם אני. זו משפחה שלמה שהתפרקה. הילדים עדיין לא יודעים אפילו, צריכה לבוא פסיכולוגית כדי לעזור לי איך בכלל להסביר דבר כזה. הילדים אצל שכנים, הם מפוצלים, הם לא יודעים שאין להם אבא. זה נראה כמו חלום", מספרה מיכל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת