חשד: המאבטח צפה באונס התלמידה - ולא מנע אותו

בבית משפט השלום בירושלים הוחלט להאריך בארבעה ימים את מעצר אחד החשודים במעורבות בתקיפה המינית הקבוצתית של תלמידת תיכון במסיבת הסיום שלה, אף שמסתמן שלא לקח חלק פעיל במעשים. מציל הבריכה שוחרר למעצר בית בשל מיעוט ראיות נגדו

החשודים בבית המשפט, אתמול (חדשות 2)

שניים מבין החשודים במעורבות בפרשת האונס הקבוצתי של תלמידת י"ב מירושלים הובאו היום לבית משפט השלום בעיר, שם הוחלט להאריך בארבעה ימים את מעצרו של המאבטח בווילה באזור בית שמש שבה נערכה מסיבת הסיום. לעומתו, נשלח המציל בבריכה למעצר בית לאותו פרק זמן.

בדיקה רפואית שנערכה בגופה של המתלוננת העלתה כי זו אכן עברה אקט מיני, אך אין בממצאים שעלו עד כה כדי להוכיח מי מבין החשודים היה מעורב בתקיפה ובאיזה אופן.

לפי הגרסה שסיפקו נציגי המשטרה, לא היה למאבטח הווילה חלק פעיל במעשים שבוצעו בנערה - אך לפי החשד, הוא נכח בזירה בזמן שזו הותקפה מינית גם אם לא השתתף בה. "גם אם מדובר במעורב משני, יש בנסיבותיה החריפות של הפרשה כדי להצדיק את הארכת מעצר", כתב השופט אלכסנדר רון בהחלטתו.

באשר למציל ולהחלטה לשחררו למעצר בית, הסביר השופט כי במסדר זיהוי שנערך לא הצביעה עליו המתלוננת כמי שהיה מעורב בתקיפתה, וכן כי בין השניים לא נערך עימות. נוסף על כך, מצלמות האבטחה במקום לא פעלו בעת האירוע ולא תיעדו את ההתרחשויות באותם רגעים.

על הראיות לכאורה שנאספו נגד המציל כתב השופט: "חומר החקירה דליל מאוד. מסקנה זו נגזרת הן מניתוח עדות המתלוננת והן מאלמנטים נוספים שאמנע מפירוטם. מתקשה אני לראות על איזה יסוד לקיים הארכת מעצר זו".

בזמן התקיפה: התלמידים חגגו ולא הבחינו בדבר

ארבעת החשודים הם עובדי הווילה המפוארת "אחוזת גן עדן" שביישוב שדות מיכה ליד בית שמש: המציל בבריכה, מאבטח, פועל ניקיון ערבי ופועל ניקיון סודני, שעל פי החשד השקו את הנערה בת ה-18 במשקאות אלכוהוליים, וכשהכרתה הייתה מעורפלת - ביצעו בה מעשה מיני בכפייה.

רונן (שם בדוי), הלומד עם הנערה שהותקפה באותה שכבה, סיפר בריאיון על ערב התקיפה: "המסיבה הייתה ביום ראשון בלילה, לאחר מסיבת הסיום, בווילה במושב בבית שמש והכל התחיל כרגיל".

"לא האמנו שדבר כזה יכול לקרות", סיפר רונן. "רצינו להאמין שלא מדובר בבית ספר שלנו, היינו תמימים". לדבריו, היו בווילה כ-150 איש, ואיש מהם לא שם להיעלמה של הנערה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת