"הם לא אנשים שהיו צופים באונס קבוצתי בלי לעזור"

קרובי משפחותיהם של שניים מהחשודים באונס הקבוצתי, שבוצע על פי החשד בנערה בת 18 בתום מסיבת סיום של התיכון, הגיעו לתמוך בהם בבית המשפט. מעסיקו של אחד החשודים טען כי מדובר בטעות חמורה: "אני מכיר אותו, הוא לא אדם שהיה משתתף בכזה דבר בלי לעזור לנערה". הסניגורים משכו את הערעור והחשודים יישארו במעצר עד מחר

אונס קבוצתי מחריד או מעצר שווא? החשודים בביצוע מעשה סדום בתלמידת י"ב במהלך מסיבת הסיום במושב ליד בית שמש יישארו במעצר, לאחר שעורכי דינם החליטו למשוך את הערעור שהגישו נגד ההחלטה להאריך את מעצרם. מחר יתקיים דיון נוסף בעניינם של שניים מהם בבית משפט השלום בירושלים, בעוד שני החשודים הנוספים ישארו במעצר עד יום ראשון הקרוב לכל הפחות.

ארבעת החשודים הם עובדי הווילה המפוארת "אחוזת גן עדן" שביישוב שדות מיכה ליד בית שמש: המציל בבריכה, מאבטח, פועל ניקיון ערבי ופועל ניקיון סודני, שעל פי החשד השקו את הנערה בת ה-18 במשקאות אלכוהוליים, וכשהכרתה הייתה מעורפלת - ביצעו בה מעשה מיני בכפייה בזה אחר זה.

בני משפחתם של החשודים הגיעו היום לבית המשפט כדי לתמוך בהם וצעקו לעברם "תהיו חזקים". לפני כניסתם לדיון, הבהירו קרוביהם של החשודים כי גילו על מעצרם בהפתעה גמורה, וכי אין להם שום מידע על מה שהתרחש בווילה. "אנחנו בדיוק כמוכם", אמרו לעיתונאים שהתגודדו סביבם.

מעסיקו של אחד החשודים ביקש להבהיר מחוץ לאולם הדיונים כי מתוך היכרתו האישית עם החשוד, אין סיכוי שהיה נוכח בכזה אירוע מבלי לסייע לנערה. "הוא לא אדם שהיה צופה באונס בלי לעזור", אמר.

התלמידים: "היינו בהלם מוחלט"

רונן (שם בדוי), הלומד עם הנערה שהותקפה באותה שכבה, סיפר הבוקר בריאיון לגלי צה"ל על הערב שבו אירע לכאורה, בזמן שחבריה רוקדים ונהנים במסיבה. "המסיבה הייתה ביום ראשון בלילה, לאחר מסיבת הסיום, בווילה במושב בבית שמש והכל התחיל כרגיל".

"לא שמנו לב, לא ראינו, היינו ממש תמימים, אנחנו באמת שכבה של ילדים ממש טובים ולא חשבנו שמשהו כזה יכול לקרות", טען רונן, שסיפר שבכלל שמע על האירוע בתקשורת. "ניסינו להאמין שזה לא אנחנו, היינו בהלם מוחלט".  

לדברי התלמיד, היו במקום כ-150 בני נוער, שהגיעו למקום בהסעות מאורגנות עמן גם שבו לביתם בסוף הערב, יחד עם אותה נערה שנמצאה מאוחר יותר מוטלת באחד החדרים לאחר שעל פי החשד נאנסה על ידי ארבעת הגברים. "כל אחד תפס את הפינה שלו, במהלך המסיבה אתה לא יכול לשים לב שאחד מתוך ה-150 לא נמצא", אמר רונן. "לא שמנו לב לזה, זה לא הורגש".

בסביבות השעה 4:00 לפנות בוקר, שבו הנערים לביתם, ורק אתמול גילו על מה שהתרחש לכאורה בתוך הווילה. "אני לא מכיר אותה באופן אישי, אבל כולם כואבים עליה", הוסיף רונן. "זה עניין שלא היה צריך לקרות".

החשודים מכחישים את החשד החמור שהועלה נגדם. למרות זאת בית משפט השלום בירושלים החליט אתמול להאריך את מעצרם של שניים מהחשודים בשלושה ימים, ושל השניים האחרים בשישה ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת