40% ממקרי הפשע בת"א: פליטים ומסתננים

נתונים מטרידים למדי שחשפה המשטרה מגלים כי שיעור מהגרי העבודה ומבקשי המקלט המעורבים בפשיעה במחוז תל אביב הינו עצום ביחס לחלקם באוכלוסיה. במשטרה מבינים שקיימת בעיה לטפל באותם תושבים זרים, כיוון שזהותם של רבים כלל אינה ידועה והם נטולי כתובת קבועה, ומגדירים את הבעיה: "חבית נפץ"

הפליטים בת"א - "חבית חומר נפץ"? (חדשות 2)

המתיחות הגוברת בדרום תל אביב בין התושבים הישראלים לשכניהם המסתננים ממדינות אפריקה מקבלת חיזוק מנתונים מטרידים למדי שמפרסמת המשטרה: ב-40% ממקרי הפשיעה שנחקרו במחוז תל אביב היו מעורבים נתינים זרים - מהגרי עבודה או מבקשי מקלט - נתון מדהים ביחס לחלקם באוכלוסיה.

הנתונים נחשפו בדיון בנושא פשיעה חמורה שערך אתמול השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ', שבו השתתפו מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו, וראש אגף החקירות המודיעין במשטרה ניצב יואב סגלוביץ'. מלבד הנתון החריג על פשיעת הזרים, נחשף גם כי בכל חודש מצליחים לחדור לתחומי ישראל בין 500 ל-1,200 פליטים.

במשטרה מבינים שקיימת בעיה לטפל בתופעה, כיוון שרוב התושבים הזרים שוהים בישראל ללא אישורים ונחשבים אנונימיים. אין להם תעודת זהות, או כתובת קבועה, וקיימת בעיה לאתר אותם גם במקרה שיש ראיות נגדם.

גורם במשטרה: "הבעיה הופכת לחבית נפץ"

רוב המסתננים מתרכזים באזור דרום תל אביב, שהפך למוקד עימות עם התושבים המקומיים, שמוחים על כך ששהותם מסכנת את חייהם, וגם במשטרה מודים שנוכחותם וחוסר היכולת לטפל בבעיה הופכת את הבעיה לחבית נפץ. "המדינה היא זו שצריכה לסייע בפתרון העניין, לא רק המשטרה", אמר גורם בכיר במשטרה.

גם כשהשוטרים מצליחים לשים את ידיהם על חשוד ממוצא זר, לא תמיד ניתן למצוא חוקר המדבר בשפתם, ופעמים רבות אין אפשרות לתקשר עמם כיוון שרבים מהם אינם דוברים אנגלית. בדיון שנערך אתמול הוחלט עוד, בין היתר, לדרוש מראש הממשלה לקיים דיון דחוף בעניין.

הגן שהוצת בדרום ת"א (חדשות 2)
העימות האחרון בין תושבי דרום העיר למסתננים, הגיע לאחר מעצרו של חיים מולא, שנעצר בחשד שזרק בקבוקי תבערה על בתים וגן ילדים של פליטים אפריקנים בשכונת שפירא. היום הוא יובא שוב להארכת מעצרו בבית משפט השלום בתל אביב.

לטענת תושבים בשכונה, ההצתה באה בעקבות אירוע אחר שבו, לפי החשד, קבוצה של מסתננים אפריקנים המתגוררת בדרום תל אביב הכו, שדדו ואף ניסו לאנוס זוג חברים קטינים שיצאו לבלות ביום העצמאות. המשטרה טוענת שאין קשר בין המקרים. מולא עצמו אינו משתתף פעולה עם המשטרה ומכחיש כל קשר לנעשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת