חשד: מרכז ההסברה לא בדק את כל המסמכים הנדרשים

ביקורת שערכו מכבי האש בחברת "עיצוב במה", שהייתה אחראית על מערך ההגברה והתאורה שקרס בהר הרצל, מצאה 11 כשלים או נושאים לטיפול. כעת נבדק חשד שמרכז ההסברה שכר את שירותי החברה מבלי שבדק את כל האישורים הנדרשים. הנחקרים במשטרה ממשיכים להטיל את האחריות זה על זה

נמשכת חקירת האסון בהר הרצל בו נהרגה סגן הילה בצלאלי ז"ל, ואיתה מתגלה שרשרת הכשלים שייתכן והביאה לאסון.

אתמול נחקרו באזהרה שתי בכירות במרכז ההסברה, כאשר הבכירה שבהן הטילה את האחריות לכל הכיוונים והמעורבים - וסירבה לקחת על עצמה אחריות למתרחש. לעומתה, סגניתה לקחה אחריות על כמה נושאים להם הייתה אחראית במסגרת תפקידה.

בנוסף, במהלך החקירה התגלו מספר ליקויים שהיו יכולים למנוע את האסון. באוגוסט 2011 קיימו אנשי מכבי האש ביקורת בחברת "עיצוב במה", שהייתה אחראית על מערך ההגברה והתאורה שקרס. במהלך הביקורת, נתגלו 11 נקודות שבהן כשלים או נושאים לטיפול. במקרה הזה רישיון העסק אמור להיות מותנה, או לא קיים.

במרכז ההסברה היו חייבים לבדוק אם לחברה שניגשה למכרז יש רישיון עסק, אך כנראה שהנושא הוזנח. בחברת עיצוב במה טענו כי הליקויים תוקנו וכי הם לא קיבלו שום מסמך ממכבי אש המעיד על הקפאת רישיון העסק שלהם, אלא שהעתק מאותו מכתב הגיע לידי חדשות 2.

במקביל נשלח גם העתק למנהל רישוי עסקים במועצה האזורית מטה יהודה האחראית על מתן רישוי עסק לחברה. גם שם, טענו במפתיע כי לא קיבלו את המסמך המדובר.

מחברת "עיצוב במה" נמסר בתגובה לטענות כי רישיון העסק שלה לא נשלל מעולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת