חקירת האסון: חשד לרשלנות בניהולם של טקסים ממלכתיים בעבר

חקירת המשטרה באסון הר הרצל מסתעפת: היום נחקרו 2 מבכירי הגוף שניהל את הטקס, והם חשודים בגרימת מוות ברשלנות. המשטרה בודקת כעת גם אם בשנים קודמות כל ניהול הטקס הזה לווה ברשלנות

התפתחות בחקירת קריסת מתקני התאורה בחזרות לטקס הדלקת המשואות בהר הרצל: יותר משבוע אחרי האסון, מתרחב מעגל הרשלנות, כששניים מבכירי מרכז ההסברה, הגוף שאחראי על הטקס בהר הרצל, נחקרו היום באזהרה בחשד לגרימת מוות ברשלנות.

ממצאי חקירת המשטרה מעלים כי "תיק הר הרצל", התיק שעוסק בטקס הדלקת המשואות, התנהל כולו ברשלנות לכאורה. הכוונה היא בעיקר להתקשרות לא תקינה עם חברות וספקים, אי סדרים בניהול תיקים, היעדר פיקוח על עבודות ההקמה, והיעדר פיקוח על אישורי הבטיחות - מה שגרם לקריסת עמודי התאורה. המשטרה בודקת כעת גם אם בשנים קודמות כל ניהול הטקס הזה לווה ברשלנות.

"הילה סימלה את הטוב ואת הנאצל שבישראליות"

בערב יום העצמאות הדליקו הוריה של סגן הילה בצלאלי ז"ל, שקמו באותו היום מהשבעה על בתם, משואה בטקס הדלקת המשואות יחד עם יו"R הכנסת ראובן רבלין. על אמה של הילה, סיגלית, ניכרה ההתרגשות הרבה והיא הזילה דמעות בעת הדלקת המשואה. לאחר ירידתה מהבמה, ניגשה אל סיגלית רעייתו של ראש הממשלה, שרה נתניהו, וחיבקה אותה בחום. גם בין שורות הדגלנים נשמר מקום חסר לזכרה של הילה. 

בפתח נאומו, התייחס יו"ר הכנסת למותה של הילה ז"ל. "רק לפני שבוע נטמנה כאן בהר הזה סגן הילה בצלאלי, קצינה מבטיחה בחיל הרפואה", אמר ריבלין. "הילה שבשמחת החיים שלה, באהבתה לזולת ובמנהיגותה - סימלה את הטוב ואת הנאצל שבישראליות".