קטטה אלימה מחוץ למועדון בבאר שבע בין שוטרים ובליינים

קרב גרסאות מתנהל בין חמישה עצורים בחשד לתקיפת שוטרים ובין המשטרה. השוטרים הגיעו למועדון בבאר שבע על מנת לפזר קטטה, אך הצעירים שנעצרו טוענים שגם אחרי שהיו חסרי אונים - הוסיפו השוטרים להכות אותם. המשטרה במקביל טוענת כי השוטרים הותקפו וכי נעשה שימוש בכוח סביר

"רואים את סימני הנעל" (המייל האדום)

שוב, אלימות במועדונים. הפעם מדובר בקטטה אלימה שפרצה ביום חמישי האחרון במועדון בבאר שבע. עימות בין שתי חבורות צעירים אירע בתוך המועדון וגלש החוצה, כשהמאבטחים הוציאו את המתקוטטים בכוח. למקום הגיעה המשטרה שעשתה שימוש בכוח רב נגד הבליינים - ועצרה חמישה מהם. העצורים טוענים שנעשה נגדם שימוש בכוח מפרז ואילו השוטרים טוענים: "הותקפנו - והגבנו".

ביום חמישי האחרון, הגיעה קבוצה של חמישה צעירים למועדון "הפורום" בבאר שבע. בתוך המועדון התפתחה קטטה בין הצעירים וקבוצת בליינים אחרת. חמשת הבליינים הוצאו החוצה על ידי המאבטחים במועדון והמשטרה נקראה למקום. לטענת הבליינים, המאבטחים דיברו עמם על מנת לעכבם עד שתגיע המשטרה.

משלב זה ואילך, מתנהל קרב גרסאות בין העצורים ובין המשטרה. חמשת העצורים טוענים כי רוססו בגז פלפל, הושכבו על הרצפה, נאזקו ואז הפליאו בהם השוטרים מכות קשות. אחד האנשים במקום אף טוען ששמע את השוטרים אומרים: "באנו לשבור ידיים ורגליים וללכת לאירוע הבא". אחד העצורים העיד: "הייתי על הרצפה, שכבו עליי, דרכו עליי, לא היה לי אוויר. השוטר אמר לי: 'תמות שאמא שלך תבכה עלייך'".

"נעשה שימוש מוצדק בכוח"

במקביל, במשטרה טוענים שהשוטרים במקום שנתקלה באלימות קשה דווקא מצד העצורים. "מיד עם הגעת השוטרים למקום, הם הותקפו בצורה חמורה שהביאה אף לפגיעה פיזית ולחבלות של ממש בהם שהצריכו טיפול רפואי, אליו הם פונו לאחר סיום האירוע" נמסר מדוברות מרחב הנגב של המשטרה, "לצורך ביצוע מעצרם של התוקפים, שהמשיכו להתפרע, בוצע שימוש באמצעים ובכוח. יש לציין כי מדובר בתקיפה חמורה מאוד של שוטרים בעת מילוי תפקידם ושל מאבטחי המועדון".

אחיו של אחד העצורים סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "השוטרים טוענים שהצעירים התקיפו אותם. אחרי האירוע, כל השוטרים פונו לבית החולים על מנת לטפל בחבלות. אבל רק אתמול, 24 שעות אחרי שנפצע, לקחו את העצורים לטיפול רפואי, אחד בכל פעם. אח שלי ביקש מפורשות לקבל טיפול רפואי - ולא נתנו לו. הכו אותו ודרכו עליו, אפשר עדיין לראות עליו את סימני הנעליים".

מדוברות מרחב נגב של המשטרה נמסר עוד בתגובה: "משטרת באר שבע הוזעקה למקום עקב דיווח על קטטה רבת משתתפים שתויים שהתחילה במועדון וגלשה החוצה לאחר שהמתפרעים הוצאו החוצה על ידי המאבטחים שאף הם הותקפו קשות על ידם. למקום הוזעקו כוחות נוספים ביחד הם השתלטו על המתפרעים שהיו שיכורים ואלימים במיוחד והובילו אותם לתחנה. מעצרם הוארך עד ליום ראשון ומחר צפויה הארכת מעצר נוספת. לעניין הגעת המשטרה למקום והטיפול באירוע מדובר באירוע של התפרעות ותקיפה חמורה שבו חובה על המשטרה להגיע למקום ולטפל במתפרעים ולהחזיר את הסדר על כנו, מה גם שהוגשה תלונה על ידי המאבטחים. אנו דוחים כל טענה על התנהגות בלתי הולמת של השוטרים בנסיבות אלה".

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית של חדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת