שוב: קטטה בסוף משחק כדורגל

שישה אוהדים של מכבי פתח תקווה והפועל פתח תקווה נעצרו הערב על ידי המשטרה, לאחר שעל פי החשד היו מעורבים בתגרה אלימה בסיום משחק הכדורגל הערב. במשחק גברה מכבי פתח תקווה בתוצאה 1:0 על הפועל פתח תקווה

שוב אלימות בכדורגל, שוב בפתח תקווה. תגרה בין אוהדים פרצה הערב בתום המשחק שבו גברה מכבי פתח תקווה בתוצאה 1:0 על הפועל פתח תקווה.

המשטרה עצרה שישה מהאוהדים המתפרעים וכעת הם נחקרים.

בשבוע שעבר הודיעה שרת התרבות והספורט לימור לבנת הודיעה בדיון מיוחד בכנסת כי בכוונתה להקים ועדה שתבחן הצבת שוטרים במגרשי הכדורגל. בדיון בהשתתפות המפכ"ל יוחנן דנינו הדגישה לבנת את חשיבות המרצת ההליכים המשפטיים. "חשיבות ההרתעה היא שיהיו הליכים מהירים ככל שניתן.
עניין ההתרעה הולך לאיבוד ועל כן צריך ליצור מסלול מהיר", אמרה. "כל המערכות צריכות להתגייס לצורך זה".

ראש המועצה לאלימות בספורט, השופט בדימוס אמנון סטרשנוב, דחה בדיון את דבריה של לבנת והתנגד להצבת השוטרים." השחקנים השתוללו אך לאוהדים מגיע צל"ש מסוים", אמר. "איך אנשים בעלי תפקידים מרשים לעצמם לפרוע פרעות בישראל? יש לשקול אם להוריד אותם ליגה אחת למטה. מסכים שיש לזרז הליכים משפטיים ואני בקשריי פועל בדבר הזה".

"אני לא רואה קשר בין הכנסת השוטרים לבין שתי התקריות האחרונות שהיו", הוסיף סטרשנוב, "אלא אם כן הכוונה היא להכניס את המשטרה לתוך המגרש פשוטו כמשמעו, כשיהיה שוטר בכל קרן, ובשערים". לדבריו השיבה השרה לבנת: "השאלה האם יש להחזיר את השוטרים למגרשים או לא ובאיזה מימון, האם מה שנעשה במהלך השנתיים האחרונות זה הצליח ובאיזו רמה, מעסיקה רבים וטובים מאוד ועל כן סברתי שיש להקים ועדה שתבחן את הסוגיה הזו". 

רק לפני שבוע, בשל תגרה בין שחקני לוד ורמת גן ביטל יושב ראש ההתאחדות את משחקי הליגה לאותו סוף שבוע. יו"ר ההתאחדות אבי לוזון העניק אז ריאיון על ההתרחשויות לחדשות 2, שבו הכריז על כך שמחזור הליגה של אותה שבת לא יתקיים כמתוכנן. "הייתי במשחק ויצאתי לפני הסוף", אמר. "אני מזועזע מהאירועים שקרו. לצערי, אנחנו רואים שהאירועים האלימים עולים מדרגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת