אמה של בת ה-7: "היא ניצלה בנס"

לפני שבוע עצרה משטרת אשדוד נהג מונית תושב ירושלים בחשד שחטף ילדה בת 7 ותקף אותה מינית. היום סיפרה אמה של הילדה על רגעי האימה ועל הניסיון להתמודד. "יכול להיות שיש לה רגשות אשמה, אבל זאת הייתה חטיפה", אומרת האם. "החוטף פיתה אותה בשוקולדים ואמר לה 'הולכים לטייל'"

אחרי שהמדינה הזדעזעה ממעצרו של נהג מונית מירושלים, שחשוד כי חטף ילדה בת 7 וביצע בה מעשים מגונים בחורשה סמוך לבית שמש - אמה של הילדה מדברת היום (חמישי) לראשונה על רגעי האימה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"היא יודעת שהיא לא הייתה צריכה לעלות ככה עם איזשהו בעל מונית שהיא לא מכירה", מספרת האם, "אבל פשוט הייתה פה רמאות וזאת הייתה חטיפה. היא לא אשמה וקשה לה עם זה. היא בסך הכל ילדה. יכול להיות שיש לה רגשות אשמה, שבטעות היא עלתה, אבל היא לא אשמה, כי החוטף פיתה אותה בשוקולדים ואמר לה 'הולכים לטייל'".

מירה סורק המתגוררת בקרבת מקום מצאה במקרה את הילדה המבוהלת מחוץ ליער סמוך לבית שמש והזעיקה את המשטרה. אמה של הילדה אסירת תודה. "זו אישה צדיקה, היא אספה את הילדה אליה".

"היא לא מדברת הרבה"

למשפחת הילדה טענות קשות כלפי הנהלת בית הספר. לדברי האם תחנת ההסעה מרוחקת מדי משער בית הספר, הצוות לא יכול לראות את התלמידות וכך הסכנה גדלה. "לדעתי זו רשלנות של המנהלת", היא אומרת. "היא צריכה להורות לנהגי ההסעות לאסוף את הילדים מליד השער של בית הספר. לא צריך להתרחק. לא משנה שהילדה ניצלה בנס, אבל זה יכול למנוע את כל עוגמת הנפש הזו".

מצבה הנפשי של הילדה, כך מספרת האם, קשה מאוד. היא נעזרת בסיוע של רשויות הרווחה ותזדקקו לו כנראה לאורך זמן. "היא לא מדברת הרבה, היא דיברה איתי פעם אחת", היא מספרת. "אני מנסה לדובב אותה ולשאול אותה שאלות פרטניות, ולפי מה שהיא מספרת לי לא הייתה תקיפה מינית".

במחוז הדרומי של המשטרה ממשיכים בחקירת האירוע. ההורים שוקלים להעביר את הילדה בהמשך לבית ספר אחר, שם תוכל אולי לצבור זיכרונות חדשים ולהתחיל את ההתמודדות הארוכה עם מה שעבר עליה.