איומים לקראת הטקס מחר בהר הרצל: "בטלו, או שבכירים ייפגעו"

ההכנות לטקס יום העצמאות בהר הרצל נשלמו היום, שישה ימים לאחר האסון בו נהרגה סגן הילה בצלאלי ז"ל. במקביל, התקבל מכתב מאיים במשרד ההסברה והתפוצות שאחראי על הטקס: "בטלו את הטקס והעבירו אותו למקום סגור - או שבכירים ייפגעו!!!", לשון המכתב

יממה לפני טקס פתיחת אירועי יום העצמאות בהר הרצל, הגיעה למשרד ההסברה מעטפה ובה איום מפורש: "בטלו את הטקס והעבירו אותו למקום סגור לפני שבכירי המדינה ייפגעו!!!", לשון האיום שהגיע כתוב על גזיר עיתון שדיווח על האסון בו נהרגה סגן הילה בצלאלי ז"ל. דיווח על המכתב המאיים הועבר למשטרה, וגם ליחידה לאבטחת אישים בשב"כ.

במקביל, נשלמו ההכנות לקיום הטקס בתום שישה ימי עבודה מאומצים. הפתרון שנמצא לצורך הארת הרחבה הגדולה, הוא הבאת שני מנופי ענק שנושאים באמצעות כבלים גדולים את שני גשרי הפנסים הגדולים שמעל לרחבה המרכזית.

הלילה התרחשה ברחבת הטקס בהר הרצל תאונה נוספת, הפעם ללא נפגעים: בעת החזרה הגנרלית פגע רכב כבד של חברת התאורה ביציע הכבוד שהוקם במקום. היציע נפגע ונפסל לשימוש. התקלה תוקנה במהירות בידי הצוותים שהיו במקום.

מדובר בתקרית בטיחות שנייה בתוך כשבוע שמתרחשת בהכנות לטקס הממלכתי, לאחר שלפני כשבוע קרס גשר התאורה על הרחבה, וגרם למותה של סגן הילה בצלאלי ולפציעה של חמישה חיילים נוספים שעסקו בחזרות לטקס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת