החשודים באסון הר הרצל ישוחררו למעצר בית

ביהמ"ש נעתר לבקשת המשטרה ושחרר את ארבעת החשודים בגרימת מוות ברשלנות באסון שאירע בחזרות לטקס בהר הרצל למעצר בית בתנאים מחמירים. לטענת המשטרה, ממצאי החקירה שהתקבלו עד כה מחזקים את החשדות נגד המעורבים ואין צורך בהמשך השארתם במעצר

הילה בצלאלי ז"ל על רקע האסון (חדשות 2)

חקירת אסון הקריסה בהר הרצל: בית המשפט נעצר לבקשת המשטרה ושחרר היום למעצר בית את ארבעת העצורים החשודים בגרימת מותה ברשלנות של סגן הילה בצלאלי ז"ל. לטענת המשטרה, ממצאי החקירה מחזקים את החשדות המיוחסים לארבעה.

החשודים הם אלעד לביא, סמנכ"ל התפעול של "עיצוב במה" אלעד לביא ואחד הבעלים, ששוחרר למעצר בית של שמונה ימים. שלושת החשודים הנוספים שנעצרו עד כה בחשד לגרימת מוות ברשלנות, מרמה וזיוף - יועץ הבטיחות יצחק צוקר, המהנדס אורן ורשבסקי ומפיק האירוע אלכס סלע.

לטענת המשטרה, בשלב זה אין צורך להשאיר את הארבעה במעצר, זאת משום שממצאי החקירה שהתקבלו עד כה מחזקים את החשדות נגד המעורבים. בימים האחרונים נחקרו עוד כמה חשודים נוספים תחת אזהרה, ששוחררו בתום חקירתם.

המפכ"ל יוחנן דנינו התייחס לאירוע בהר הרצל בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "מדובר באירוע טרגי. פגשנו אתמול את המשפחה בטקס הנחת הדגלון בהר הרצל, באמת מדובר במשפחה מצוינת. התיק עצמו ייחקר עד תום, אנחנו ננסה לברר את העובדות ואת כל התהליך - מי עשה מה, מי נתן אישורים - על פניו נעשו פה עבירות חמורות, ואנחנו נמצה את הדין עם מי שביצע אותן", הדגיש דנינו.

"אסון זה זעזע את המדינה"

בסוף השבוע החליט בית המשפט המחוזי בירושלים להאריך את מעצרם של שלושה מארבעת החשודים בגרימת מותה ברשלנות של הקצינה. בכך הפך השופט יוסף שפירא את הכרעת בית משפט השלום בסוגיה, שאפשר לשלושה - יועץ הבטיחות יצחק צוקר, סמנכ"ל התפעול אלעד לביא והמהנדס אורן ורשבסקי - להשתחרר לבתיהם.

עבירות נוספות שבמשטרה מייחסים לחשודים הן זיוף וקבלת דבר במרמה. "אסון מחריד קרה במתחם הר הרצל שבירושלים במהלך חזרות שהתקיימו שם לקראת טקס סיום יום הזיכרון וחגיגות יום העצמאות שעתיד להתקיים בשבוע הבא", כתב השופט שפירא בהחלטתו.

"מבנה מתכת גבוה שהוקם ועליו אמורים היו להיות מותקנים עזרים שונים קרס וקטל את סגן הילה בצלאלי ז"ל, ופצע בדרגות שונות שבעה חיילים נוספים. אסון זה זעזע את המדינה כולה היודעת שכול ודאבה".

בהכנת הכתבה השתתף כתבנו יוסי זילברמן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת