מה קורה? הנהג קורא בזמן נהיגה

משטרת התנועה עוקבת ומתעדת עשרות נהגים על הכביש, שמרוכזים במגוון פעולות חוץ מבנהיגה. 3 מהם מופיעים בסרטון שלפניכם, ויש להם גם תירוצים מעניינים: "לא קראתי, רק הסתכלתי על התמונות". צפו

מבט בנהגים שנוסעים לצדכם בכביש, יגלה לכם שרבים מהם לא עוסקים רק בנהיגה. אצל כמה מאיתנו, הנהיגה היא רק פעולה שולית מכלל הפעולות שאנו מבצעים בזמן שהם אוחזים בהגה - ומלבד הסכנה הגדולה שטמונה בכך יש במעשה גם עבירה פלילית.

סיירת האופנועים הארצית של אגף התנועה, שתיעדה עשרות נהגים ברחבי הארץ, הצליחו לתפוס חלק מהנהגים הללו בשעת מעשה. מה שמפתיע במקרה של אותם נהגים, היא העובדה שרובם מודים שעברו על החוק, אבל מסבירים את מעשיהם בשלל תירוצים מגוונים.

כך למשל נהג שנתפס קורא מסמכים בזמן נהיגה, סיפר לשוטר שלא קרא, אלא רק הסתכל בתמונות. ברור שגם מבט בתמונות שעה שהרכב נוסע היא עבירה, והוא זכה לדוח בהתאם. נהג אחר הסביר לשוטר שלא יכול היה להתאפק מלהסתכל בתלוש המשכורת שלו, ולכן עשה זאת בזמן שהרכב מתקדם על הכביש, כשבנוסף לא היה חגור. בניסיון לגרום לשוטר לחוס עליו ולא לתת לו דוח, שאל אותו באיזו תחנה הוא עובד. כשגילה שהשוטר שייך למשטרת בית דגן, ציין הנהג: "יש לי משפחה בבית דגן". גם במקרה זה המפגש בין השניים הסתיים בדוח.

במשטרה מציינים שתאונות רבות נגרמות מדי שנה בגלל חוסר תשומת לב מצד הנהגים למתרחש על הכביש, ומדגישים את החשיבות בשמירה על ריכוז בזמן הנהיגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת