החשוד בדריסת הקשישה בחיפה הסגיר עצמו למשטרה

שעות לאחר תאונת הדרכים שבה נדרסו קשישה נכה ובתה בת ה-61 בחיפה, הגיע לתחנת המשטרה תושב העיר כבן 20 שטוען שהיה מעורב בתאונה. למרות שבחר להסגיר את עצמו, החשוד שומר על זכות השתיקה. האם, ניצולת שואה בת 82, ובתה עדיין מאושפזות בבית החולים במצב קשה ובינוני

התקדמות בחקירת תאונת הפגע וברח אמש בחיפה: במהלך הלילה הסגיר עצמו למשטרה אחד החשודים במעורבות בתאונה בה נפצעו קשה קשישה נכה בת 83 ובתה בת ה-61. החשוד, תושב חיפה כבן 20, הגיע לתחנת המשטרה וסיפר כי הוא מעורב בנהיגה ברכב שפגע בשתיים, אולם בהמשך חקירתו בחר לשמור על זכות השתיקה ולא הוסיף פרטים נוספים.

הבוקר הוא יובא לבית משפט השלום בעיר לדיון הארכת מעצרו, שם ינסו לבדוק אם ישנם מעורבים נוספים שהיו עמו ברכב בזמן התאונה. הקשישה פאניה פייזילברג, ניצולת שואה בת 82, עדיין מאושפזת במצב קשה בבית החולים רמב"ם במחלקה לטיפול נמרץ. מבית החולים נמסר כי היא מורדמת ומונשמת , וסובלת מפגיעות בכל הגוף. בתה, לריסה גולדנברג, מאושפזת במצב בינוני במחלקה הכירורגית, וסובלת מפגיעות בגפיים.

התאונה התרחשה אתמול בשעות אחר הצהריים, כשרכב פרטי דרס את הקשישה הנכה שעה שבתה הסיעה אותה בכיסא גלגלים על המדרכה, ופצע אותן באורח קשה. מיד לאחר מכן נמלט הנהג הפוגע מהמקום, ורכבו נמצא נטוש ללא לוחיות זיהוי.

כוחות משטרה הוזעקו למקום התאונה ברחוב העלייה השניה בחיפה. האם ובתה, שתיהן תושבות שכונת בת גלים, נפגעו מהרכב, שנהגו בחר להמשיך בנסיעה, במקום לעצור ולסייע להן. עד ראיה לתאונה, שנפגע אף הוא מהרכב הדורס, סיפר כי "הם פגעו בי מצד שמאל, ובגלל שהם נסעו מהר הם פגעו אחרי זה בשתי הנשים על המדרכה, והן עפו".

הרכב הפוגע אותר ללא לוחיות רישוי

פרמדיק מד"א-כרמל דניאל איטח, שהוזעק למקום, סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "מצאנו בזירה שתי פצועות הולכות רגל. אחת מהפצועות, קשישה שהיתה בכיסא גלגלים, שכבה על המדרכה והשנייה על הכביש. כיסא הגלגלים היה מרוסק לחלוטין, היה קשה להבין שזה כיסא".

הפרמדיקים העניקו לפצועות טיפול רפואי ראשוני ופינו את הקשישה במצב קשה מאד עם פגיעות ראש, ואת הבת שהובילה את הכיסא במצב בינוני עם פגיעות ראש, לבית החולים רמב"ם בחיפה, שם אושפזו השתיים בטיפול נמרץ. הבת, המצויה בהכרה מלאה, סיפרה בבית החולים כי היא זוכרת שהובילה את אמה בכסא הגלגלים. "הלכנו על המדרכה ולפתע חטפנו מכה מרכב שהגיע במהירות", אמרה הבת.

בסריקות שביצעה משטרת חיפה אחרי המעורבים באירוע, התגלה סמוך לזירת התאונה הרכב שככל הנראה פגע בשתיים, מסוג מזדה. הרכב נמצא כשהוא נטוש וללא לוחיות זיהוי, כשבסביבתו לא היה נהג הרכב או מעורבים נוספים. בסביבת המכונית נמצאו מסמכים מזהים ונגבו עדויות מעדי ראייה הכוללים סימנים מזהים מובהקים של החשודים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת