בשל הקטטה: בוטל מחזור הליגה בכדורגל

בעקבות תקרית האלימות הברוטלית אתמול בסיום המשחק בין הפועל רמת-גן לבני לוד, הורה אמש יו"ר ההתאחדות אבי לוזון לעצור את משחקי ליגת העל והליגה הלאומית שתוכננו להיום. בריאיון מיוחד לחדשות 2 הוא הסביר: "אני לא רוצה שמישהו ייהרג במגרשים, ואפעל להחזרת השוטרים"

האלימות ממשיכה להשתולל במגרשי הכדורגל, והמשחקים שהיו אמורים להיערך היום - בוטלו: שריקת הסיום במשחק הליגה הלאומית שנערך אמש בין הפועל רמת-גן לבין בני לוד, שהסתיים בתיקו 1:1, הייתה אות הפתיחה לקטטה המונית ומכוערת באופן חסר תקדים בין שחקני שתי הקבוצות. יו"ר ההתאחדות אבי לוזון העניק כעבור זמן קצר ריאיון ראשון על ההתרחשויות לחדשות 2, שבו הכריז על כך שמחזור הליגה של השבת הקרובה לא יתקיים כמתוכנן.

"הייתי במשחק ויצאתי לפני הסוף", הוא אמר לדני קושמרו ב"אולפן שישי". "אני מזועזע מהאירועים שקרו. לצערי, אנחנו רואים שהאירועים האלימים עולים מדרגה - ולאחר התייעצות עם השרה (לימור לבנת) החלטתי להפסיק את מחזור המשחקים מחר".

לוזון ציין כי בתחילת השבוע יוועד עם לבנת והמשטרה כדי לגבש תכנית שמטרתה - למגר את נגע האלימות בדבק בכדורגל הישראלי. "אני לא רוצה שנגיע למצב שמישהו ייהרג במגרשים", הוא הזהיר - ואמר כי אירועי הערב הם "בושה וחרפה".

מאמן בני לוד עוכב לחקירה

פרט לשחקנים, היו מעורבים בקטטה גם מאמנים ואנשי הנהלה. בסיומה עוכב לחקירה מאמן בני לוד סלימאן אזברגה, אחרי שבסרטון מרגעי ההתגוששות הוא תועד בבירור תוקף את כדורגלן הפועל רמת-גן שהיה שכוב על הדשא.

נוסף על כך, גבו השוטרים עדויות מהשופט מאיר לוי ועוזריו ומהשחקנים שנראו בעימות. בתצהיר שמסר לידיהם לוי ציין כי הורה על הרחקתם מהמגרש של 10 שחקנים.

ניצב משנה אלברט אוחיון, מפקד מרחב דן במשטרה, התייחס להמשך חקירת האירוע ואמר כי "אין ספק שנשתמש במצלמות הטלוויזיה כדי לראות בבירור מיהם המעורבים בתקרית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת