פרשת המין ההמוני בחוף: "ביטוי לאובדן דרכה של חברה"

במשטרה ממשיכים לחפש עדי ראייה לאירוע המין הקבוצתי בחוף בוגרשוב בת"א, בניסיון לשפוך אור על מה שקרה שם. מנהלת מרכז הסיוע לנפגעי תקיפה מינית: "בכל אונס המוני תמיד יגידו כל המעורבים שהכל בהסכמה"

נמשכת הסערה סביב פרשת "המין הקבוצתי" בחוף "בוגרשוב" בתל אביב: המשטרה ממשיכה לחפש עדי ראייה לאירוע הקשה, בניסיון לשפוך אור על מה שהיה שם. ככל שנוקפות השעות מאז התפוצצה הפרשה, שחשף כתב "הארץ" יניב קובוביץ', כך הולכות ומתרבות עדויות הראייה למה שהתחולל בחוף. במשטרה ממשיכים לבדוק איך ייתכן שלמרות שתי פניות שהתקבלו במוקד – לא זיהה הצוות שנשלח לזירה את חומרת האירוע שהתרחש בה.

מרים שלר, מנהלת מרכז הסיוע לנפגעי תקיפה מינית, סבורה כי האדישות שגילו הנופשים שהיו עדים למעשים בחוף, ויחסם המקל של השוטרים לתלונה מהווים פועל יוצא לאלימות שפשטה בקרב כל שכבות החברה הישראלית.

"אף אחד לא רוצה לראות או לשמוע"

"מה שקרה כאן משקף אדישות מצמררת כלפי המצוקה של אותה אישה מצד כל הרבה אנשים שהיו בים באותו הזמן, כשפרט לאלו שהתקשרו לדווח על כך – זה לא הזיז לאיש", הסבירה שלר לחדשות 2 באינטרנט. "הסיטואציה הזאת, שאף אחד לא רוצה לראות ולא רוצה לשמוע, מדאיגה מאוד – בדיוק כמו מה שזה אומר עלינו".

למרות עדויות הראייה על התנהגותה של האישה לפיהן היא לא שיתפה פעולה עם מי שניסו להפסיק את המעשים, והרחיקה את מי שבאו לסייע לה, הבהירה שלר כי אין הדבר מעיד על כך שהיא לא נפלה קורבן באירוע.

"בכל מקרה של אונס המוני תמיד יגידו כל המעורבים שהכל היה בהסכמה ומרצונה החופשי של הקורבן. זו בדיוק הבעיה של החברה", היא אמרה. "מאחורי זה מסתתר ניצול ציני של מצב כלשהו שבו היא הייתה שרויה, תוך התייחסות למה שקורה כאילו שזה מגניב ואירוטי. הנערה הזאת הפכה להיות אובייקט מיני טהור ואף אחד לא עצר את זה".

הפסיכולוג פרופ' עמוס רולידר מהמרכז ללימודים אקדמיים באור יהודה טען כי חלק מהסיבות לאדישות שנוצרה נובעת מאוזלת ידה של המשטרה – שלא מספקת לאזרחים גב חזק דיו. "יש חשש להגיב בגלל מקרים כמו פרשת אריק קרפ. המצב הזה הפך את החברה שלנו לאנוכית שבה כל אחד מסתכל רק על עצמו. זה ביטוי בעצם לחוסר האמון במשטרה".

על בני הנוער שהיו מעורבים באירוע אמר: "הם לא בהכרח 'עשויים מחומר' של עברייני מין. השילוב הזה של האדישות, יחד עם רצון לפורקן של נערים והשפעת אלכוהול וחומרים אחרים הוא קטלני וגורם לתופעות מזעזעות שקשה להאמין שהן מתרחשות בחברה שמתיימרת להיות מתוקנת ומחנכת לערכים של כבוד לאישה. הדברים האלה הם התוצאה של חברה שבמידה מסוימת איבדה את דרכה".

"אעשה בגוף שלי מה שאני רוצה"

כאמור, תקרית המין הקבוצתי בחוף בוגרשוב בתל אביב תיחקר על ידי המשטרה בעקבות הפרסום בכלי התקשורת. המשטרה פנתה לעדי ראיה שהיו בחוף בזמן התקרית החמורה, בקריאה להגיע לתחנה ולהגיש תלונה. במקביל, נפתחה חקירה לאיתור המעורבים במקרה.

על פי עדויות, האירוע התרחש לפני כשבועיים בשעה אחת בצהרים, כאשר בחוף היו אנשים רבים - עשרות מהם בקרבה למעגל המין השערורייתי, ובו מספר צעירים שעמדו ומחאו כפיים. נ', תושבת ירושלים בשנות ה-20 לחייה, מתארת כיצד הבחינה במשהו חריג, והחליטה להתקרב למעגל. לאחר שהתקרבה, הבחינה נ' בצעיר וצעירה, בשנות ה-20 לחייהם, שיוצאים מתוך המעגל לקול מחיאות הכפיים וצועדים לכיוון המים כשהוא בלבוש מלא, והיא בחולצה ובז'קט בלבד, ונראית "מטושטשת מעט".

בתוך רגעים ספורים השניים כבר היו בעיצומו של אקט מיני מלא. דקות לאחר מכן הם יצאו מהמים, וחזרו למעגל, שם הוסיפו האנשים לצפות בצעירה. "אחרי שהם יצאו מהמים, הביאו אותה שוב למעגל הזה של האנשים שם", מספרת נ'. "הם נדבקו אליה, ליטפו אותה, ושכנעו אותה להישאר. בכל פעם היה אחד שנכנס למעגל, מדבר איתה כמה דקות ואז פשוט שוכב איתה, בין כל האנשים שם".

חילופי דברים בין נ' לאותה צעירה העבירו לה את הרושם שהיא לא לגמרי מודעת למעשיה. "היא כל הזמן צחקה, זרקה חול על אחרים, וגם תקפה וכינתה נערה אחרת שפנתה אליה ‘זונה'", מספרת נ'. "אמרתי לה שתקום ותלך משם. היא צעקה עלי ‘אני אשה חופשייה ואני אעשה בגוף שלי מה שאני רוצה'. היא התחילה לצעוק עלי לעוף משם, והייתה מאוד אגרסיבית". עדותה של נ' נתמכת גם בדברים שסיפרו עובדי מסעדה סמוכה למקום שבו קרה האירוע.

עד ראייה: "הם שכבו איתה אחד אחד"

עדויות מהתקרית חושפות את הקלות הבלתי תיאמן שבה קבוצת צעירים מנצלת בחורה שאינה מודעת לחלוטין למעשיה, ומקיימת איתה יחסי מין מלאים לאור יום, לעיני עשרות המבלים בחוף הים.

תמונות בלעדיות מהתקרית החמורה שהגיעו לידינו מתעדות את עשרות האנשים שצפו במעשים, ובחרו להתעלם מהמקרה. התמונות הגיעו למערכת חדשות 2 באינטרנט באמצעות עדת ראייה לאירוע, שלטענתה הייתה במקום וצילמה את ההתרחשות. תמונות נוספות מהאירוע הקשה, אותן בחרנו שלא להראות, שמורות במערכת חדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת