תיעוד: הילדים "החמושים" בבנק

בתיעוד שהגיע לידי חדשות 2 Online נראים שני הילדים החשודים בשוד המזוין בסניף בנק לאומי בראשון לציון כשהם נכנסים לסניף הבנק עם תיקי בית ספר ונשק מזויף שנראה כמו רובה סער. עורכי דינם של הילדים: "מדובר לכל היותר במעשה קונדס"

שני הילדים החשודים שביצעו אתמול (רביעי) שוד מזוין בסניף בנק לאומי בראשון לציון, נתפסו בעדשת מצלמות האבטחה. בתיעוד שהגיע לידי חדשות 2 Online נראים שני הילדים החשודים כשהם נכנסים לסניף הבנק עם תיקי בית ספר ונשק מזויף שנראה כמו רובה סער מסוג M-16.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשעה זו נערך דיון בהארכת מעצרם של שני הילדים, בדלתיים סגורות, בבית משפט השלום בראשון לציון. עורכי דינם של הילדים טוענים כי הם ביצעו לכאורה את המעשה המיוחס להם כמעשה קונדס. לטענתם מדובר היה ברובה צעצוע, וכי בזמן שאחד הילדים נכנס לשירותים בסניף, ילד אחר אמר לפקידה בצחוק "תביאי את הכסף".

"הם נעצרו אתמול ב-23:00, הם נחקרו במהלך כל הלילה בניגוד להוראות החוק וישנו בתחנה על כסא", אמר עו"ד גיל גבאי, המייצג את אחד הילדים מטעם הסנגוריה הציבורית, לחדשות 2 Online. "הזכויות שלהם נפגעו בצורה משמעותית מאוד. המשטרה הייתה צריכה להתייחס אליהם בצורה אחרת".

"בשלב הזה נמצא העניין בחקירה, ואנחנו מצפים שבית המשפט ישחרר אותם לביתם", הוסיף גבאי. "לפי מה ששמענו מהחוקר, לא מדובר ברובים אמיתיים אלא בכלי נשק מפלסטיק, כך שלא הייתה שם בהלה באמת, ובכך העניין הסתיים. מדובר לכל היותר במעשה קונדס שצריכים לבדוק את הנסיבות שלו".

הנשק שנמצא בידיהם של הנערים (חדשות 2)

על פי החשד, אתמול בשעות הצהריים הגיעו לסניף הבנק שני חשודים עם קפוצ'ון על ראשם וכשהם חמושים בנשק ארוך. השניים איימו על הכספרית וצעקו לעברה: "זה שוד, תביאי כסף". הכספרית, שנבהלה מהחשודים, ברחה בצעקות וגרמה להמולה במקום. יתר הכספרים רצו לעזרתה, אך בשלב זה החשודים ניצלו את המהומה ונמלטו מבלי לשדוד דבר.

חוקרי תחנת ראשון לציון שצפו במצלמות האבטחה שהוצבו בבנק הבינו כי החשודים הם קטינים. בהמשך עלתה זהותם, ובלשי הנוער יצאו לבתיהם על מנת לעצור אותם. בחיפוש בביתם נתפסו שני כלי הנשק הארוכים בהם השתמשו על מנת לנסות ולשדוד את הבנק.