חשד: שני אזרחי ליטא הונו קשישים וגנבו מהם עשרות אלפי שקלים

שני אזרחי ליטא נעצרו בחשד שהונו עשרות קשישים ברחבי הארץ וגנבו מהם עשרות אלפי שקלים. מהחקירה עולה כי השניים נהגו להתקשר לקורבנותיהם, לספר להם כי קרוב משפחתם היה מעורב בתאונת דרכים ודרשו מהם לשלם עבור "הטיפול באירוע"

חשד: גנבו כספים מקשישים במרמה. אילוסטרצי (קובי גדעון, פלאש 90)

גבר ואישה אזרחי ליטא נעצרו הלילה (חמישי) באשדוד בחשד שהונו עשרות קשישים ישראלים וגנבו מהם עשרות אלפי שקלים. מחקירת המשטרה עולה כי השניים נהגו לנצל את תמימותם של קורבנותיהם ובכך הוציאו מהם כספים במרמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שיטת הפעולה כללה שיחת טלפון לקורבן, שהתבצעה ככל הנראה מליטא, כשהמטלפן הציג מצג שווא בו קרוב משפחתו של הקורבן היה מעורב בתאונת דרכים ועל מנת לסיים את האירוע ללא התערבות הרשויות יסכים המתחזה לקבל לסכום כסף שעמד על אלפי יורו.

בשיחה הוסבר לקורבנות כי בסיומה יופיעו נציגי המתחזים וידאגו לקבל את הכסף ולהעבירו לצורך הטיפול בתקרית השווא. על ידי כך הוציאו החשודים במרמה עשרות אלפי יורו מקורבנותיהם. רפ"ק אלי סופר, מפקד מפלג הונאות במחוז חוף שניהל את החקירה והמעצר, מסר כי השניים מהווים חלק מרשת רחבה יותר, וכי ישנם ככל הנראה מעורבים נוספים בפרשה.

 השניים נכנסו לארץ לפני חמישה ימים, ונעצרו כשיצאו מאחת הדירות באשדוד בה קיבלו סכום כסף מאחת ההונאות. ברשותם נמצא כסף זר ומכשירים ניידים. הבוקר הם יובאו להארכת מעצר בבית משפט השלום בעכו .