תיעוד: התעללו ללא סיבה בצעיר מסודן

חוקרים שבדקו את מכשיר הטלפון של נער חשוד בפריצה נחרדו לגלות בו סרטונים שבהם הנציח מעשי אלימות קשים שביצע עם חבריו, בין היתר כלפי בעלי חיים. במשטרה טענו כי רק אכזריות עמדה מאחורי המעשים, מה שלא מנע מביהמ"ש לשחרר את התוקפים למעצר בית

ללא כל סיבה נראית לעין, בחרו חמישה בני נוער מיפו להתעלל באכזריות בצעיר מסודן - כשאת מסכת ההתעללות שהעבירו אותו דאגו להנציח במצלמת הטלפון הסלולרי של אחד מהם. השוטרים שעצרו את אחד מחברי הכנופיה בחשד למעורבות באירוע פלילי אחר ערכו חיפוש במכשיר ונדהמו לגלות בו סרטונים המתעדים מעשי אלימות נוספים שהופנו, בחלק מהמקרים, גם כלפי בעלי חיים.

ההתעללות בצעיר הסודני, שתיעודהּ שודר במהדורה המרכזית של חדשות 2, התרחשה במבנה נטוש ביפו. "ארצה! תוציא את החשיש!", צולמו הנערים צועקים על הקורבן בעודם מכים אותו נמרצות. "מאיפה לי לדעת?", הוא השיב להם בחוסר אונים.

"אאוץ'. לא לא לא", הוא זעק כשנאנק מכאב - אך גם זה לא גרם לחברי הכנופיה להניח לו לנפשו. בהמשך, כיוונו התוקפים לעבר הצעיר רובה צעצוע - שככל הנראה לא היה לטעמם אמצעי מאיים דיו. כדי להגביר את רף המתח הם הביאו לזירה כלב אמסטף.

המניע: אכזריות טהורה

חומרי התיעוד נחשפו לאחר שאחד הנערים נתפס עם כלים החשודים כציוד לפריצה. בדיקה העלתה כי גם הטלפון הסלולרי שבו צולמו מעשי ההתעללות חשוד כגנוב. כעת חוששים במשטרה כי מדובר בכנופייה שהייתה אחראית למעשי אלימות נוספים וביצעה אותם לאורך זמן. בלשי הנוער של מרחב יפתח, בראשות רב-פקד יעקב גוב, מצאו כי המניע היחיד לזוועות שלהן היו אחראים נעוץ באכזריות ובאדישות לכבודו של אדם ולרכושו.

למרות הכל, הוחלט היום בבית המשפט לשחרר את כל החשודים למעצר בית - עד להחלטה אחרת. עו"ד שי טובים, פרקליטו של אחד החשודים, הסביר כי "החשש של הקטין שאותו אני מייצג, שהוא נעדר כל עבר פלילי, הוא מהנערים האחרים. הוא החוליה החלשה בהרכב שהיה שם".

עו"ד שאדי כבהא, המייצג חשוד אחר, הסביר כי חרף התמונות הקשות, ניתן להפנות את הילדים האלה לדרכים טיפוליות וחינוכיות - ולאו דווקא לזרוק אותם אל מאחורי סורג ובריח".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת