פרשת ב"חדרי חרדים": הוארך ב-6 ימים מעצר החשוד המרכזי

החשוד המרכזי בפרשת ב"חדרי חרדים" יישאר במעצר שישה ימים נוספים וחקירתו תימשך, כך קבע היום בית המשפט. המשטרה ביקשה 10 ימי מעצר נוספים – אך בקשתה נדחתה. נציג המשטרה בדיון: "בכוונתו לחקור גורמים המעורבים בחקירה גם בחו"ל"

בבית משפט השלום בירושלים הוארך היום בשישה ימים מעצרו של מנהל אתר האינטרנט "בחדרי חרדים". הוא יישאר במעצר לפחות עד יום שני הקרוב, ועד אז תימשך חקירתו. המשטרה ביקשה בדיון הארוך, שהתנהל מאז שעות הבוקר, להאריך את מעצרו של החשוד המרכזי בפרשה בעשרה ימים, אך השופטת הסכימה להאריך המעצר בשישה ימים בלבד.

נציג המשטרה טען בדיון כי מדובר בפרשה חמורה שדרושה עוד חקירה על מנת לחשוף את מימדיה. "החקירה יצאה את גבולות הארץ, ובכוונתנו לבצע עוד פעולות בחו"ל", אמר בדיון. "אם החשוד ישוחרר - הדבר יגרום לשיבוש חקירה, משום שהעדים מפחדים". בפתיחת הדיון ביקש נציג המשטרה להאריך בעשרה ימים נוספים את מעצרו של מנהל אתר האינטרנט. החשוד המרכזי בפרשה שכר את שירותיו של עו"ד יהושוע רזניק. השופטת תמר בן אשר צבן אמרה בדיון: "כמו שאני רואה את הדברים כרגע, אין עניין למעצר עד תום ההליכים".

פרשת "בחדרי חרדים": בתגובה לטענותיו של פרקליטו של החשוד המרכזי כנגד המשטרה, מסרה משטרת ירושלים כי "מדובר בניסיון נואל של ספין תקשורתי אל מול החשדות הכבדים שעומדים נגד החשוד. ניסיון זה יוכח בבוא העת כעורבא פרח".

שיחת רקע עם השר אטיאס

אתמול נרשמה התפתחות נוספת בפרשת הסחיטה בה חשודים בכירים באתר "בחדרי חרדים", כששר השיכון והבינוי אריאל אטיאס הוזמן לשיחת רקע בימ"ר ירושלים. במשטרה הדגישו כי לא מדובר בחקירה או במתן עדות, אלא שיחת רקע בלבד.

מקורבים לשר אמרו לגל"צ כי למרות ששמו של אטיאס עלה במהלך החקירה כאחד הנסחטים, הוא לא נסחט בפועל. במקביל לשיחת הרקע עם השר, ייתכן ותזמן המשטרה גם את ראש עמותת "שובה ישראל" הרב יאושיהו פינטו.

עם זאת, מקורבים לרב מסרבים להתייחס לנושא. הסברה היא כי העמותה בראשה עומד הרב הייתה אחת מהמטרות לניסיון סחיטה בה חשודים ראשי האתר העצורים. כעת, מנסה המשטרה לגבות עדות מנציג אחר, שידבר מטעם העמותה.

רוצים לקבל עדכוני חדשות שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק