"פרשת בחדרי חרדים גלשה לחו"ל"

המשטרה מבקשת הבוקר להאריך את מעצרו של החשוד המרכזי בפרשת בחדרי חרדים ב-10 ימים נוספים, לשם המשך החקירה. נציג המשטרה הבהיר הבוקר בדיון כי מדובר בפרשה שממשיכה להסתעף - ואף חרגה אל מחוץ לגבולות המדינה. "בכוונתנו לחקור גורמים גם בחו"ל", אמרו במשטרה

בבית משפט השלום בירושלים נפתח הבוקר דיון הארכת מעצרו של מנהל אתר האינטרנט "בחדרי חרדים". המשטרה מבקשת בדיון להאריך את מעצרו של מנהל האתר, וטוענת כי מדובר בפרשה חמורה שדרושה עוד חקירה על מנת לחשוף את מימדיה.

"החקירה יצאה את גבולות הארץ, ובכוונתנו לבצע עוד פעולות בחו"ל", אמר נציג המשטרה בדיון. "אם החשוד ישוחרר - הדבר יגרום לשיבוש חקירה, משום שהעדים מפחדים". בפתיחת הדיון ביקש נציג המשטרה להאריך בעשרה ימים נוספים את מעצרו של מנהל אתר האינטרנט. החשוד המרכזי בפרשה שכר את שירותיו של עו"ד יהושוע רזניק.

השופטת תמר בן אשר צבן אמרה בדיון: "כמו שאני רואה את הדברים כרגע, אין עניין למעצר עד תום ההליכים", ונציג המשטרה הבהיר כי אם לא תהיה התקדמות משמעותית עד יום שני בחקירה, לא תועבר בקשה להארכת מעצר נוספת.

שיחת רקע עם השר אטיאס

אתמול נרשמה התפתחות נוספת בפרשת הסחיטה בה חשודים בכירים באתר "בחדרי חרדים", כששר השיכון והבינוי אריאל אטיאס הוזמן לשיחת רקע בימ"ר ירושלים. במשטרה הדגישו כי לא מדובר בחקירה או במתן עדות, אלא שיחת רקע בלבד.

מקורבים לשר אמרו לגל"צ כי למרות ששמו של אטיאס עלה במהלך החקירה כאחד הנסחטים, הוא לא נסחט בפועל. במקביל לשיחת הרקע עם השר, ייתכן ותזמן המשטרה גם את ראש עמותת "שובה ישראל" הרב יאושיהו פינטו.

עם זאת, מקורבים לרב מסרבים להתייחס לנושא. הסברה היא כי העמותה בראשה עומד הרב הייתה אחת מהמטרות לניסיון סחיטה בה חשודים ראשי האתר העצורים. כעת, מנסה המשטרה לגבות עדות מנציג אחר, שידבר מטעם העמותה.

רוצים לקבל עדכוני חדשות שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק