השר אטיאס זומן לשיחת רקע במשטרה

החוקרים בימ"ר ירושלים של המשטרה זימנו לשיחת רקע את השר אריאל אטיאס. "גלי צה"ל" מדווחת כי מקורביו לשר אומרים שבפועל לא נסחט על ידי מפעילי האתר ומדגישים כי מדובר בשיחת רקע בלבד ולא בחקירה או מתן עדות. מסתמן כי הבכיר החרדי הבא שיזומן הוא הרב יאושיהו פינטו

השר אריאל אטיאס. ארכיון (חדשות 2)

התפתחות נוספת בפרשת הסחיטה בה חשודים בכירים באתר "בחדרי חרדים": שר השיכון והבינוי אריאל אטיאס הוזמן לשיחת רקע בימ"ר ירושלים, כך דיווחו כתבי "גלי צה"ל" יותם פרוסט והדס שטייף. במשטרה מדגישים כי לא מדובר בחקירה או במתן עדות, אלא שיחת רקע בלבד.

מקורבים לשר אמרו לתחנת הרדיו הצבאית כי למרות ששמו של אטיאס עלה במהלך החקירה כאחד הנסחטים, הוא לא נסחט בפועל. במקביל לשיחת הרקע עם השר, ייתכן ותזמן המשטרה גם את ראש עמותת "שובה ישראל" הרב יאושיהו פינטו.

עם זאת, מקורבים לרב מסרבים להתייחס לנושא. הסברה היא כי העמותה בראשה עומד הרב הייתה אחת מהמטרות לניסיון סחיטה בה חשודים ראשי האתר העצורים. כעת, מנסה המשטרה לגבות עדות מנציג אחר, שידבר מטעם העמותה.

המתווך בין המשטרה לחרדים: אריה עמית

אריה עמית. ארכיון (חדשות 2)
חוקרי המשטרה המגיעים לבית משפט השלום בירושלים, מספרים כי אישי ציבור רבים מהעדה החרדית שהתלוננו על סחיטה, חוששים להגיע ולהעיד. בשל כך, גייסה המשטרה איש קשר שיחבר בין המשטרה לנסחטים.

איש הקשר הוא לא אחר מאשר אריה עמית, לשעבר מפקד מחוז ירושלים במשטרה ומקורבו של הרב פינטו, אחד הרבנים החשובים בעדה. "מהרגע הראשון היה ברור שהנזק לנסחטים גבוה יותר בגלל האופי של המגזר", אמר עמית, "לכן נרתמתי לסייע בפיצוח הפרשה והבאתי את מי שצריך לחדר החקירות", סיפר לעיתון "ידיעות אחרונות".

"אני בטוח שיהיו פה עוד המון הפתעות", הוסיף עמית, "כשמתחילים חקירה מהסוג הזה אתה אף פעם לא יודע לאן תגיע. חוקר טוב יודע להוציא מזה עוד דברים. אני מעריך שמהחקירה הזו יתפתחו עוד נושאים שיסעירו את הרחוב החרדי והרחוב החילוני".


הוארך מעצרו של מנכ"ל האתר

לפני החג הוארך מעצרו של מנכ"ל האתר החשוד בסחיטה, זאת לאחר שנציג המשטרה פירט בבית המשפט את הממצאים האחרונים שהושגו בחקירה. "החקירה מסתעפת והופכת למימדים גדולים מאוד", אמר נציג המשטרה בדיון.

העדויות שנגבו עד כה, המחשבים שנאספו, המחשבים שנלקחו והקלטות שהתקבלו - כל אלו מחזקים יותר ויותר את החשדות נגד מנכ"ל האתר החשוד. החוקרים מחזיקים בראיות הקושרות אותו ישירות למעשי הסחיטה. נציג המשטרה הפתיע בדיון וטען כי המנכ"ל המשיך גם מתא המעצר, בסיוע של אחרים, לשבש את החקירה נגדו.