חשד: ראשי עמותת סיוע גנבו תרומות לניצולי שואה

במשטרה חושדים כי מנכ"ל עמותת "חזון ישעיה" ותשעה מעובדיה ביצעו מעילת ענק במיליוני דולרים תוך כדי הונאת תורמים. על פי החשד, את הכספים שקיבלו מתורמים בחו"ל ויועדו למתן סיוע לניצולי שואה נהגו אנשי העמותה לנצל לטובת רכישת טונות של בשר - שנמכרו לציבור החרדי במחיר מוזל

האם כספים שנתרמו עבור נזקקים וניצולי שואה הועברו לידי ראשי ארגון סיוע שגרפו אותם לכיסיהם? המשטרה עצרה את מנכ"ל עמותת "חזון ישעיה" ותשעה מעובדיה בחשד למעילת ענק במיליוני דולרים.

חקירה שהתנהלה ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) העלתה כי את הכספים שקיבלו מתורמים בחו"ל ויועדו למתן סיוע לניצולי שואה נהגו אנשי העמותה לנצל לטובת רכישת טונות של בשר שנמכרו לציבור החרדי במחיר מוזל.

נוסף על כך, חושדים במשטרה כי במסגרת ההונאה אספו אנשי העמותה תרומות שיועדו כביכול להפעלת נקודות סיוע לנזקקים בכל רחבי הארץ - שבפועל, כלל לא היו קיימות. החוקרים טרם הצליחו להתחקות אחר היעד שאליו הועברו כספי התרומות, שנאמדים בהיקף של עשרות מיליונים.

החשדות נגד התנהלות "חזון ישעיה" החלה אחרי שבוועדת התביעות המסייעת לניצולי שואה התקבלו תלונות מצד תורמים. בערב תבקש המשטרה להאריך את מעצר החשודים בדיון שייערך בסוגיה בבית משפט השלום בראשון לציון.

בהכנת הכתבה השתתף עזרי עמרם

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת