החשד לסחיטה ב"חדרי חרדים": "יהיו הפתעות שיסעירו את הציבור"

ניצב בדימוס אריה עמית, לשעבר מפקד מחוז ירושלים במשטרה, שמר במשך שנים על קשרים טובים עם בכירי העדה החרדית. כיום, הוא האיש שמוביל את אלה שנסחטו לכאורה בידי ראשי אתר האינטרנט "בחדרי חרדים" אל חדרי החקירות. "יעלו שמות שאיש לא העלה על דעתו", אמר עמית בנוגע לחקירה

ניצב בדימוס אריה עמית (חדשות 2)

חוקרי המשטרה המגיעים לבית משפט השלום בירושלים, מספרים כי אישי ציבור רבים מהעדה החרדית שהתלוננו על סחיטה, חוששים להגיע ולהעי. בשל כך, גייסה המשטרה איש קשר שיחבר בין המשטרה לנסחטים.

איש הקשר הוא לא אחר מאשר אריה עמית, לשעבר מפקד מחוז ירושלים במשטרה ומקורבו של הרב פינטו, אחד הרבנים החשובים בעדה. "מהרגע הראשון היה ברור שהנזק לנסחטים גבוה יותר בגלל האופי של המגזר", אמר עמית, "לכן נרתמתי לסייע בפיצוח הפרשה והבאתי את מי שצריך לחדר החקירות", סיפר לעיתון "ידיעות אחרונות".

"אני בטוח שיהיו פה עוד המון הפתעות", הוסיף עמית, "כשמתחילים חקירה מהסוג הזה אתה אף פעם לא יודע לאן תגיע. חוקר טוב יודע להוציא מזה עוד דברים. אני מעריך שמהחקירה הזו יתפתחו עוד נושאים שיסעירו את הרחוב החרדי והרחוב החילוני".

הוארך מעצרו של מנכ"ל האתר

לפני החג הוארך מעצרו של מנכ"ל האתר החשוד בסחיטה, זאת לאחר שנציג המשטרה פירט בבית המשפט את הממצאים האחרונים שהושגו בחקירה. "החקירה מסתעפת והופכת למימדים גדולים מאוד", אמר נציג המשטרה בדיון.

העדויות שנגבו עד כה, המחשבים שנאספו, המחשבים שנלקחו והקלטות שהתקבלו - כל אלו מחזקים יותר ויותר את החשדות נגד מנכ"ל האתר החשוד. החוקרים מחזיקים בראיות הקושרות אותו ישירות למעשי הסחיטה. נציג המשטרה הפתיע בדיון וטען כי המנכ"ל המשיך גם מתא המעצר, בסיוע של אחרים, לשבש את החקירה נגדו.

המנכ"ל החילוני שהפך לכל יכול

המנכ"ל החשוד רכש את האתר לפני שש שנים. מדובר באדם חילוני, שהפך באתר האינטרנט ל"כל-יכול", אשר מוביל את תעשיית הסחיטה. כל החשודים והעדים שהתייצבו בפני החוקרים דיברו באופן חד משמעי שהכל התחיל והסתיים אצל המנכ"ל.

נציג המשטרה אף אמר בדיון: "החשוד הפך את האתר הזה למסחטת כספים של אנשים, עסקנים ופוליטיקאים במגזר החרדי, וניצל את שמם הטוב על מנת להשיג בסחיטה סכומי כסף שהצטברו למיליוני שקלים בתקופה של שנתיים". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת