פרשת האתר מסתעפת: "'בחדרי חרדים' סחטו עדה שלמה"

מקורב לחקירה שמסעירה את המגזר אמר לחדשות 2 כי באמצעות איומים, שלשלו לכיסיהם ראשי המערכת עשרות מיליוני שקלים וכי רבים נוספים יתלוננו אם ייסגר האתר. בכיר במשטרה: זו אחת מפרשיות הסחיטה החמורות ביותר

חקירת הסחיטה באתר האינטרנט החרדי המוביל "בחדרי חרדים" הולכת ומסתעפת. גורמים במשטרה אמרו לחדשות 2 כי מהתמונה ההולכת ומתבהרת עולה שמדובר באחת מפרשיות הסחיטה החמורות ביותר בתולדות המדינה, עובדה שבגינה יורחב הצוות האמון על חקירתה.

לפי החשד, סחטו ראשי מערכת האתר אישי ציבור, אנשי עסקים ורבנים מקרב המגזר החרדי ואילצו אותם לשלם להם סכומי כסף שונים בתמורה למחיקת ידיעות שפורסמו בגנותם ופעמים רבות נגעו לחייהם האישיים. מההתפתחויות האחרונות בחקירה עלה כי באופן זה, שלשלו החשודים לכיסיהם עשרות מיליוני שקלים בחמש השנים האחרונות.

במשטרה ציינו כי עד כה נחשפו שעה עד שמונה מתלוננים שהעדויות שמסרו הצליחו לחזק את החשדות המיוחסים לעצורים. אותו גורם המקורב לחקירה סיפר כי לפי ההערכה הרווחת כעת, נפלו קורבן לאיומיהם של ראשי האתר אלפי נסחטים - שרובם העדיפו להימנע מלדווח על כך לרשויות מחשש שייפגעו. במשטרה מעריכים כי הורדת האתר מהאוויר עשויה לחזק את תחושת הביטחון בקרב הקורבנות לבוא ולשטוח את גרסאותיהם.

האם היועמ"ש ישנה את דעתו?

לפי שעה, ממשיך "בחדרי חרדים" לפעול כרגיל - עובדה שככל הנראה מחזקת את חשש הנסחטים להתלונן. בקשה לסגירת המערכת הונחה על שולחנו של היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה וינשטיין, שהשיב לה בשלילה ונימק זאת בחשיבות ההקפדה על חופש העיתונות. למרות זאת, ייתכן שקבלת מסמך ובו עיקרי החקירה תשנה את עמדתו של וינשטיין בסוגיה.

במסגרת הפרשה, נקרא גם השר לשעבר אריה דרעי למסור עדות בתחילת השבוע. חוקרי המשטרה ביקשו לברר האם גם הוא נפל קורבן לסחיטה מצד ראשי האתר בתמורה לסיכול פרסומים שליליים אודותיו. נציג המשטרה ציין בדיון שנערך בבית המשפט בהארכת מעצר החשודים כי כעת נבדק האם שורת אישי ציבור ופוליטיקאים נוספים נפגעו בפרשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת