גנבי ישראל מציגים: פריצה לבתים בגירסת ההיי-טק

משטרת ישראל מבקשת מהציבור לגלות ערנות בעקבות גילוי שיטת פריצה חדשה לבתים. מתברר שפורצים מתוחכמים עושים שימוש במכשיר שגודלו כמחצית מהתקן דיסק און קי, שמשמש כמצלמה המותקנת על דלת הבית. בעת פתיחת דלת הכניסה על ידי בעל הבית, שולח המכשיר את התמונות לגנבים, שמשתמשים בצילומים כדי לשכפל את המפתח

מתקן הצילום החדש (משטרת ישראל)

גנבי ישראל עוברים לשיטות היי-טק. המשטרה חשפה לאחרונה שיטת פריצה חדשנית לבתים, במסגרתה מותקנת בדלת מצלמה זעירה, שמתעדת את המפתח - וכך ניתן לשכפל אותו ולפרוץ לבית.

בלשי משטרת חדרה חשפו את שיטת הפעולה החדשה לאחר שאזרח עירני שם לב כי מתקן זעיר נמצא מתחת לידית הדלת של ביתו. הוא הזעיק את השוטרים, שהגיעו למקום במהירות ובדקו את החפץ.

מחקירה ראשונית התברר כי מדובר במצלמה שמטרתה לצלם את הכנסת מפתח הדירה למנעול, וכך יכולים הפורצים להשתמש בסרט ההקלטה לצורך העתקתו של המפתח וליצירת דגם מותאם אישית משלהם למפתח הבית.

משטרת חדרה חשפה עד כה מספר מקרים בהם עלה החשד כי הפורצים השתמשו בשיטת הפריצה החדשנית, ומסרו כי ישנם עוד אירועים מהם עולה כי נעשה שימוש זהה במכשיר. 

עוד עולה מחקירת המשטרה כי הפורצים התמקדו עד כה בדירות בבניינים רבי קומות באזור חדרה, אור עקיבא ופרדס חנה. המשטרה מבקשת מאזרחים שגילו גם בביתם מכשיר כזה ליצור עמה קשר בהקדם לצורך המשך החקירה.