צפו: המשטרה במאבק גנבי רכבי היוקרה

במשטרה מדווחים על עלייה חדה בהיקף הגניבות של רכבי היוקרה. כשהגנבים מצליחים - פרט למכוניות בעלות הערך הרב, הם זוכים, גם בשלל המכשירים הטכנולוגיים המתקדמים שבהן הן מאובזרות. המלחמה בין אנשי החוק לבין השודדים הופכת לטכנולוגית וסבוכה הרבה יותר

במשטרה מדווחים על עלייה חדה בגניבות של רכבי יוקרה בשנה האחרונה. הגנבים ששמים את ידיהם על המכוניות היקרות ביותר, מצרפים לשלל גם מכשירים טכנולוגיים מתקדמים. והמלחמה בינם לבין השוטרים הופכות ליותר ויותר מסובכת.

כמו מכוניות רבות גם מכונית היוקרה הזאת, BMW בשווי של יותר מ-250,000 שקלים, נגנבה על ידי כנופיית רכבי רכב ממרכז הארץ על פי הזמנה ספציפית. המכונית עושה את דרכה במהירות לעבר משחטות הרכבים שנמצאות בשטחים. ה-BMW הזאת לא לבד. מנתונים שהצטברו מתחילת השנה מראים ירידה קלה של כ-10% באירועי גניבת רכבים, לעומת הממוצע השנתי ב-2011.

אבל כשמדובר ברכבי יוקרה המגמה הפוכה - ישנה דווקא עלייה חדה במספר מקרי הגניבות. "אנחנו מדברים על חבר'ה שיוצאים למבצע צבאי לכל דבר", אומר יניב בר, מנהל המבצעים של חברת איתורן. "הם לא הגנבים שאנחנו מדמיינים מפעם, אלו המגיעים עם שני חוטים ונכנסים מתחת לסוויץ' ומניעים", הוא מוסיף.

גנבי הרכב התמקצעו עם השנים בכל מה שקשור לגניבת מכוניות היוקרה. בתוך הרכב הגנוב נמצא ציוד משוכלל שבאמצעותו מצליחים הגנבים להתגבר על מערכות ההגנה היקרות של המכוניות מפני פריצה. מלבד הכלים הרגילים, בידי השודדים המתקדמים נמצאים גם מחשבים מיוחדים שנועדו לפריצה.

"רכב היוקרה כמובן תמיד מאובזר במערכות מולטימדיה ובמערכות ניווט מאוד יקרות, יש הרבה מאו פיצ'רים מאוד יקרים ברכבים האלה", הדגיש המנהל מחברת איתורן. המשטרה העלתה את המלחמה עם כנופיות אלו בסדר העדיפויות מכיוון שהנזק מגניבת מכוניות בישראל נאמד במאות מיליוני שקלים בשנה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת