בעקבות תאונת האופנוע: בנו של הירשזון יעמוד לדין

בזמן שחברתו ממשיכה להיאבק על חייה בבית החולים, יוגש ביום חמישי הקרוב כתב אישום נגד ברק הירשזון - שלפי החשד נהג בעודו שיכור והחליק על הכביש. במשטרה טענו כי בדמו נמצאה כמות גבוהה של אלכוהול וציינו כי "כתם השמן" שלדבריו גרם לאירוע לא נמצא בזירה

תאונת הדרכים שבה היה מעורב ברק הירשזון, בנו של שר האוצר לשעבר אברהם הירשזון שהורשע בגניבה, תביא להעמדתו לדין. הפרשה שנחשפה לראשונה בחדשות 2 באינטרנט תגיע ביום חמישי הקרוב לבית המשפט - אז יוגש נגד הצעיר, בן 28, כתב אישום.

על פי החשד, נהג הירשזון על אופנועו סמוך למתחם "סי אנד סאן" שבצפון תל אביב בעודו בגילופין. מאחוריו ישבה נועם סלומון, בת 24 מתל אביב, שבילתה עמו זמן קצר קודם לכן. ברחוב יוניצ'מן התנגש הירשזון במדרכה והשניים התהפכו.

סלומון נפגעה קשות בראשה ובאיברים אחרים בגופה ומאז נאבקת על חייה בבית החולים "איכילוב", שם היא מורדמת ומונשמת ומצבה מוגדר קשה מאוד.

"כתם השמן" לא נמצא בזירה

לפי שעה, טרם התקבלה ההחלטה באשר לעבירה שתיוחס להירשזון ושבגינה יוגש נגדו כתב האישום. היום התקבלו תוצאות הדגימות שנלקחו ממנו אחרי התאונה, שקובעות כי דמו הכיל כמות אלכוהול גבוהה פי 1.5 מהמותר.

לנוכח הממצאים, הדגישו במשטרה שהדם ששימש לבדיקה נלקח מהירשזון שעות אחרי התאונה, ולכן ההערכה הרווחת שם היא כי שתה מעבר לנתון שהתקבל. הוא עצמו טען באוזני השוטרים כי טרם האירוע שתה שתי כוסות בירה - מה שעולה בקנה אחד עם תוצאות הבדיקה.

לעומת זאת, נדחה ההסבר שסיפק הירשזון על הגורם לקרות התאונה - כתם שמן שהיה לכאורה על הכביש וגרם להחלקה. השוטרים שהגיעו למקום ובחנו אותה לא הבחינו באותו המפגע בזירת האירוע.

בניגוד למקובל במקרים שבהם מסתיימת תאונה בפציעה קשה של אדם, הוחלט הפעם שלא להביא את החשוד לשחזר את האירוע. הסיבה לכך היא שהירשזון כבר עשה זאת אל מול עיני השוטרים שהגיעו למקום זמן קצר אחרי האירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת