ארבעה בכירים באתר "חדרי חרדים" נעצרו בחשד לסחיטה

אישי ציבור, אנשי עסקים ואפילו רבנים: בכירים באתר האינטרנט החרדי הגדול "חדרי חרדים", בהם המנכ"ל, נעצרו בחשד לסחיטה. על פי החשדות, הארבעה קיבלו תשלום תמורת הסרות כתבות וטוקבקים פוגעים

המשטרה התירה לפרסום כי ארבעה בכירים באתר החדשות החרדי "חדרי חרדים", נעצרו בחשד כי במהלך החודשים האחרונים סחטו אישי ציבור, אנשי עסקים ורבנים. במהלך אירועי הסחיטה, אילצו הבכירים באתר מהנסחטים לשלם להם סכומי כסף שונים בתמורה להסרת כתבות בעלות אופי שלילי שפורסמו עליהם באתר.

על פי המשטרה, החשודים נהגו לפנות לקורבנות הסחיטה לאחר פרסום הכתבות השלילות, ודרשו לקבל תשלום בגובה של עד מאות אלפי שקלים תמורת הסרת הידיעה. במסגרת התשלום דאגו מפעילי האתר להסיר תגוביות (טוקבקים) שליליות שנכתבו על ידי גולשים.

במסגרת הפרשה העיד היום השר לשעבר אריה דרעי. חוקרי המשטרה ביקשו לדעת האם גם אותו ניסו בכירי האתר לסחוט ובתמורה להימנע מפרסומים שליליים אודותיו. במהלך הדיון בהארכת של החשודים אמר נציג המשטרה כי בחקירה הזאת הועלו שמותיהם של כמה פוליטיקאים בכירים.

החשודים נעצרו והובאו לבית משפט השלום בירושלים, שהאריך את מעצרו של מנכ"ל האתר עד ליום חמישי, בעוד שאר החשודים שוחררו למעצר בית עד לסוף השבוע הקרוב. במשטרה מדגישים כי החקירה נמשכת, וכי צפויים מעצרים נוספים במסגרת הפרשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת