אביו של עלי חטיב: "תקפו אותו רק כי הוא ערבי"

בית משפט השלום בפ"ת האריך ביממה את מעצרם של שני אנשי מכבי פ"ת החשודים בתקיפת שחקן הפועל חיפה עלי חטיב על המגרש. בינתיים, בני משפחתו ההמומים של השחקן טוענים כי הסיבה לתקיפה היא היותו ערבי. "כשראיתי את זה הייתי בטוח שאני מאבד את הבן שלי", משחזר אביו

יום לאחר שהותקף באלימות רבה על מגרש הכדורגל עד שאיבד את הכרתו, מסתגר שחקן הפועל חיפה עלי חטיב בביתו שבשפרעם ומסרב לדבר עם כלי התקשורת. בעוד שבבית משפט השלום בפ"ת הוארך מעצרם של שני החשודים ממכבי פ"ת, בגין תקיפה הגורמת חבלה של ממש, בבית משפחתו של חטיב מאשימים: "הוא הותקף רק בגלל היותו ערבי".

אביו של חטיב סיפר היום לחדשות 2 באינטרנט: "רק בגלל היותו של השחקן ערבי - זה מה שגרם למתקפה הנפשעת הזו. אתמול צפיתי במשחק מהבית, כשראיתי את זה הייתי בטוח שאני מאבד את הבן שלי. שלחתי אותו לשחק כדורגל אבל מה שראיתי זה קרב. אני מצפה מבית המשפט שישלח את העבריינים האלה למאסר, וכך ליצור תקדים בעניין של אלימות כנגד שחקנים ואלימות בכלל בספורט".

"עד עכשיו לא קיבלתי שום טלפון מהנהלת מכבי פתח תקווה", הוסיף אביו, "היחיד שהתקשר הוא אבי לוזון, יו"ר ההתאחדות, שאיחל החלמה מלאה לעלי ושיחזור מהר לכדורגל".

גם אמו של חטיב נראתה המומה מהאירועים. "חשבתי שאני מתה כשראיתי בטלוויזיה", אמרה לחדשות 2 באינטרנט. "אני מאוד כועסת, היינו יכולים לאבד את הבן שלנו רק בגלל טמטום של רגע אחד ואי שליטה על העצבים. זה היה יכול להיגמר הרבה יותר גרוע".

בין המבקרים שהגיעו לבית המשפחה היה גם ראש עיירית שפרעם נאהד חאזן, שאמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט "אני פונה לראש הממשלה וכל מי שאחראי להתערב, גם אני חושב שהתקיפה הזו הייתה רק בגלל היותו ערבי. אני תוהה למה אותו מאמן שוערים בחר דווקא בעלי לנגוח בו בראש".

ראש העיר הוסיף: "אנחנו לוקחים את זה באופן אישי, זו תקיפה לא רק נגד עלי אלא נגד כל האוכלוסיה הערבית. כולנו שמענו את הקריאות 'מוות לערבים" של אוהדי בית"ר, אני מקווה שזה לא יחלחל לכל הקבוצות".

החשד: תקיפה הגורמת חבלה של ממש

בינתיים, בית משפט השלום בפתח תקווה האריך ביממה את מעצרם של עמוס גניש ויגאל ממן, החשודים בתקיפתו של חטיב. החשד המיוחס לשניים הוא תקיפה הגורמת חבלה. על פי התיעוד ממצלמות הטלוויזיה, גניש נראה נוגח בפניו של חטיב ומפיל אותו לדשא. לאחר מכן, דרך ממן לכאורה על השחקן בעודו שרוע על הקרקע וגרם לו לשבירת מספר שיניים ולאובדן הכרה חלקי.

במהלך הדיון ציינה השופטת ריבה שרון כי "קיים חשד סביר שהחשודים מעורבים במיוחס להם וכי למעשה, החשודים קושרים עצמם למיוחס להם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת