עלי חטיב שוחרר מבי"ח; שני החשודים בתקיפה במעצר

קשר הפועל חיפה עלי חטיב שוחרר הלילה מבית החולים, לאחר שאמש הובהל לטיפול כשהוא מחוסר הכרה, בעקבות נגיחה שספג בפניו. המשטרה עצרה הלילה שני חשודים בתקיפה, האחד מאמן השוערים עמי גניש החשוד שנגח בחטיב, והשני ככל הנראה סדרן באיצטדיון שבעט בשחקן בעודו שרוע על הקרקע. עמוס לוזון: "מתנצלים, אבל חטיב התחיל"

סערת האלימות בכדורגל הישראלי מסרבת לגווע. קשר הפועל חיפה עלי חטיב, שנפצע אמש באורח קל במהלך משחק הכדורגל נגד מכבי חיפה, שוחרר הלילה מבית החולים "בילינסון", שם טופל לאחר שאיבד את הכרתו בעקבות נגיחה שספג בפניו.

שניות לפני סוף המשחק אמש בין הפועל חיפה למכבי פתח תקווה, במצב של 2:1 לטובת פתח תקווה, נפגע קשר הקבוצה האורחת מחיפה, בפניו על ידי מאמן השוערים של מכבי פ"ת, עמי גניש. לאחר מכן אחד הסדרנים באצטדיון "המושבה", יגאל ממן, בעט בפניו של חטיב בעודו שרוע על הדשא.

חטיב איבד את ההכרה, נחבל קשות בפניו וכמה משיניו נשברו. הוא פונה לקבלת טיפול בבית החולים "בילינסון" בפתח תקווה. בתחילה עלה חשד לפגיעה מוחית, אך במהלך הלילה החשד התבדה, וחטיב כאמור שוחרר לביתו.

המשטרה עצרה אמש את שני הבכירים בהנהלת מכבי פתח תקווה בחשד שתקפו את חטיב, והבוקר היא תבקש להאריך את מעצרם.

רגע התקיפה, אמש במושבה (באדיבות ספורט 1)

עמוס לוזון: "מדובר תקרית חמורה והמעורבים ייענשו"

עמוס לוזון, נשיא מכבי פתח תקווה התראיין הבוקר ל"בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל, וגינה את האלימות. "אמצה את הדין עם המעורבים בכל החומרה הניתנת", אמר לוזון, אך הדגיש כי "עם זאת, יש לחזור לפרופורציות, מי שהחל במהומות הוא עלי חטיב. אנחנו ניצחנו את המשחק בשער דרמטי בדקה ה-94 ולא הייתה לנו סיבה להתחיל את העימות".

"במהלך הלילה ביקרתי את עלי חטיב, שוחחתי עם הרופאים, ואני שמח על כך שלא נגרמה לו שום פגיעה מוחית", אמר לוזון והוסיף: "אנו מתנצלים בפני כל הכדורגל הישראלי, ומי שהיה עד לשערורייה שהתרחשה אתמול. לא נעבור לסדר היום על האירוע הזה, עם זאת לא ייתכן שהפועל חיפה תיהנה מההפקר".

לגבי החשוד בפגיעה בחטיב, אמר לוזון כי "לא מדובר בחבר הנהלה, אלא באוהד שעובד במקום, ועובר בין הסדרנים. הוא עטה על עצמו תג של עובד הנהלה, אך הוא בפירוש לא חבר הנהלה. מדובר בנגד בצה"ל, אדם מאוד חיובי שכעת מרצה מעצר".

בהתאחדות הכדורגל גינו את האירוע ומסרו: "מדובר בתקרית חמורה, אנו מקווים שהמשטרה ובתי המשפט ינקטו במלוא החומרה ומיצוי הענישה".  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת