התמונות שהובילו לפענוח הרצח ברמלה

ג'ורג' סעדו, נרצח לפני שבועיים ברמלה בשעה שיצא לטיול עם כלבו. תיעוד החשודים ברצח בורחים מהזירה, הוביל אותם מאוחר יותר להישבר בחקירה ולהודות בזה אחר זה. מי שהופתע במיוחד מהתיעוד היה בעל מצלמת האבטחה - שזיהה את בנו בתמונות התוקפים

חקירת ג'ורג' סעדו ז"ל, שנרצח ברמלה לפני כשבועיים, עדיין נמשכת. שמונה חשודים נעצרו עד כה בפרשה, בחשד שירו בסעדו מטווח קצר והובילה למותו אחרי מספר שעות. הראיה המפלילה, שככל הנראה הובילה את החוקרים אל שמונת הנערים החשודים ברצח, היא מצלמת האבטחה של בני משפחתו של אחד משמונת הנערים החשודים. המצלמה תיעדה את הרגעים מיד אחרי הרצח, שאירע בשטח מבודד בשעה מאוחרת.

בתיעוד שהגיע לידינו רואים את החשודים בורחים מהזירה מיד אחרי הרצח. כמה שעות לאחר מכן, שוטרי משטרת רמלה, כוח סיור של מג"בניקים ובלשי היחידה המרכזית של מחוז המרכז הבחינו במצלמת האבטחה שמותקנת בחוות סוסים של אחד הנערים החשודים. לתדהמת בעל החווה, הוא זיהה את אחד מילדיו בין ששת הנערים. בעזרת התיעוד הזה, כמה שעות לאחר הרצח, התבצע המעצר. אחרי ההכחשה, כשהחוקרים הראו להם את הצילומים הם החלו להודות בזה אחר זה ואף לשחזר את הרצח כבר באותו יום.

"בסרט רואים בבירור שהנער שאותו אני מייצג לא נמצא בכלל בזירת העבירה. רואים אותו חובר לחבורת הנערים ממקום אחר לגמרי, וזו למעשה הראיה שמזכה אותו", אומר עו"ד גיורא זילברשטיין, פרקליטו של אחד החשודים ברצח.

ג'ורג' סעדו טייל עם כלבו בחורשה בשעות הלילה לפני כשבועיים.  על פי החשד, הוא נקלע לעימות עם חבורת נערים משכונת ג'ועריש שברמלה, כשבסופו אחד הנערים שלף אקדח וירה בו ובכלבו מטווח אפס. סעדו נפצע קשה,  צעד מדמם כקילומטר עד שאזרחים הבחינו בו והזעיקו עזרה. כמה שעות לאחר מכן מת מפצעיו.

חוקרי המשטרה של היחידה המרכזית לא שללו עד עכשיו שהרקע לרצח הוא לאומני. בני משפחתו של החשוד העיקרי שוללים את זה מכל וכל. "לאומני זה הדבר הכי אחרון שהיינו צריכים לשמוע פה, ובמיוחד פה, ברמלה ובלוד, כשיש כל כך הרבה דו-קיום בינינו", אמרה ח', אמו של אחד החשודים.

"זה הדבר הכי פסול. זה הדבר האחרון שהיינו שומעים - שזה לאומני". כתב אישום חמור יוגש נגד כל השישה כבר בשבוע הבא. עוד שני קטינים יואשמו ככל הנראה בשיבוש חקירה ובסיוע לרצח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת