צעיר נורה למוות, מהומות בכפר כנא

זעם בכפר כנא בעקבות מותו של ח'יר חמדאן, שנורה לפנות בוקר ע"י שוטרים לאחר שאיים עליהם בסכין. בכפר טוענים כי המשטרה הפעילה כוח מופרז והכריזו על שביתה כללית. עשרות צעירים מציתים מאז שעות לילה פחי אשפה ומנסים לחסום את הכניסות ליישוב

זעם בכפר כנא לאחר שצעיר נורה למוות: עשרות רעולי פנים מתפרעים מאז שעות הלילה (שבת) ביישוב במחאה על ההרג של ח'יר חמדאן - תושב המקום בן 22 שנורה על שוטרים לאחר שניסה לתקוף אותם בסכין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם היוודע דבר מותו של חמדאן החלו עשרות בני אדם להצית פחי אשפה ומשטחים ולנסות לחסום את הכניסות ליישוב. כוחות יס"מ שהגיעו למקום הקימו מחסומים בדרכי הגישה אל הכפר והם מונעים כניסה של כל מי שאינו תושב המקום.

במועצה המקומית הוכרז על שביתה כללית והתושבים טוענים כי ידה של המשטרה הייתה קלה על ההדק וכי לא היה צורך לירות בצעיר למוות. בשעות הבוקר ניסו כמה עשרות צעירים לחסום את הכניסה ליישוב הסמוכה לצומת בית אורן, אך צוות יס"מ שהיה במקום פיזר אותם.

התושבים בכפר כנא מספרים כי היישוב נראה כמו שדה קרב ועשרות מפגינים ממשיכים כל העת לחתור למגע עם כוחות המשטרה הגדולים שהוזרמו למקום. "גם אם הטענות של המשטרה נכונות, למה לא השתמשו נגדו בטייזר?", שאלו הבוקר בני משפחתו של חמדאן. "למה היה צריך לירות בו בחזה? זה לא היה צריך להיגמר ככה".

במהלך הלילה הגיעו שוטרים לכפר כנא במטרה לעצור צעיר החשוד בהשלכת רימון הלם. בדרכם לביצוע המעצר הגיע חמדאן כשהוא אוחז בסכין. במשטרה אומרים כי חמדאן ניסה לתקוף את השוטרים באמצעות כלי הנשק ולאחר שחשו מאוימים - פתחו לעברו באש.

חמדאן נפצע בפלג גופו העליון ופונה על ידי צוות מגן דוד אדום לבית חולים העמק בעפולה במצב קשה, אך שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.