שיפור במצב התינוקת שטולטלה, חשד: הדוד מכסה על מישהו אחר

בית משפט השלום באשקלון האריך את מעצרו של דודן של שתי התאומות שעל פי החשד טולטלו. במשטרה בודקים את האפשרות שאדם אחר אחראי להתעללות, שהותירה את אחת התינוקות במצב קשה. עדיין נשקפת סכנה לחייה

התינוקת מאזור הדרום שלפי החשד טולטלה ונפגעה אנושות עדיין מאושפזת בבית החולים "סורוקה" שבבאר-שבע, שם דיווחו בשעות האחרונות על שיפור קל במצבה - שמוגדר כעת קשה. עם זאת, עדיין נשקפת סכנה לחייה. מצבה של אחותה התאומה, הסובלת גם היא מחבלות, מוגדר טוב.

בבית משפט השלום באשקלון הוחלט הערב להאריך ב-3 ימים את מעצרו של דודה, צעיר בן 24 המתגורר בעיר, שהוגדר כחשוד העיקרי במעשה. ואולם, הדיון שבו ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו חשף את מעטה המסתורין האופף את הפרשה ואת נסיבותיה.

"לא בטוח שמדובר במי שהתכוון לפגוע בקטין"

נציג המשטרה אמר במהלך הדיון כי פרט לדוד, ששמו ויתר פרטיו המזהים נאסרו לפרסום, חשודים בטלטול הפעוטה גם אנשים אחרים. בין היתר, הוא חשף כי נבדק חשד שלפיו מכסה אותו החשוד על אדם אחר שהיה אחראי לפגיעה בתינוקת. "אנחנו צריכים לבצע מספר פעולות חקירה כדי לאשש או להפריך את זה לחלוטין", לדבריו.

הכרעת השופטת שדנה בתיק, סבין כהן, העניקה חיזוק לאפשרות שאדם אחר - ולא החשוד - הוא שגרם לחבלות הקשות. "התרשמותי מחומר הראיות היא שאין מדובר במי שהתכוון לפגוע בקטין", היא הסבירה בהחלטתה. "ייתכן שמדובר ברשלנות, אך בוודאי לא במי שהתכוון מראש להביא לפציעה החמורה".

טרם הדיון בהארכת המעצר, האשימו בני המשפחה את צוות מגן דוד אדום שהוזעק לטפל בתאומות בגרימת הנזק. מאז תחילת החקירה הספיק הדוד לשנות את גרסתו ואמר, בין היתר, כי אכן טלטל את אחת הפעוטות בניסיון להרגיע אותה ובעת שבכתה. הוא טען כי זו נשמטה מידיו ואז נחבלה בראשה מארון הבגדים והרצפה.

אבי התינוקת: "היא הייתה כולה לבנה והתחילה להכחיל"

אביה של התינוקת סיפר מוקדם יותר היום על הרגע שבו ראה את בתו ללא נשימה. "אשתי הזעיקה אותי הביתה כי התינוקת לא נשמה. ראיתי שם שני אמבולנסים, ומהר מאוד גם ראיתי את אחד הפרמדיקים לוקח את הילדה על הידיים לתוך האמבולנס".

האב סיפר עוד כי "התינוקת הייתה כולה לבנה והתחילה להכחיל, בקושי אפשר היה לראות מה קורה לה. מיהרתי לבית החולים ברזילי, לא חשבתי באותם רגעים. המוח שלך לא עובד, אתה לא מבין מה קורה ואיך קרה, כל הגוף מפסיק לתפקד".

לדבריו, הדודים שמרו על בנותיהם לא פעם, אך עם זאת הדגיש: "אם היה קורה משהו חריג, לא היינו משאירים שם את הילדות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת