החשד לאונס קבוצתי: איומים על חיי הנערה

למוסד החינוכי שבו לומדת בת ה-14 מהדרום הגיעו מסרים מאיימים, ככל הנראה מסביבת הנערים החשודים. בעקבות כך בוחנים במשטרה וברשויות הרווחה את האפשרות להעבירה למקלט מוגן כדי לשמור על ביטחונה‎

אילוסטרציה (רויטרס)

פרשת החשד לאונס בדרום מסתעפת: איומים התקבלו על חייה של הנערה בת ה-14 מהדרום, שלפי החשד נאנסה ועברה התעללות במשך כחצי שנה בידי שמונה נערים. בשעות האחרונות הועברו מסרים מאיימים למוסד חינוכי שבו לומדת הנערה, ככל הנראה מסביבתם של הנערים החשודים באונס, בתיעוד המקרים ובהפצת התיעוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למשפחת הנערה נמסר מהמוסד החינוכי כי התקבלו מסרים שלפיהם יש כוונה לפגוע בנערה, ולכן כדאי להעבירה למקלט מוגן. כעת בוחנים במשטרה וברשויות הרווחה את האפשרות להעבירה למקום מוגן כדי לשמור על ביטחונה. אמש (שני) נעצרו ארבעה חשודים נוספים במעשה, והם יובאו בהמשך היום לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום באשקלון.

כחלק מהתרחבות החקירה צפויה המשטרה בהמשך לערוך גם עימות בין הנערה לחלק מהנערים החשודים במעשים. הפרשה נחשפה לאחר שאחד הסרטונים, שהופצו לכאורה על ידי הנערים, הגיע לידיו של מנהל הפנימייה שבה לומדת הצעירה. הוא פנה מיד למשטרה, שפתחה בחקירה והחלה לעצור חשודים.

במקביל לחקירת המשטרה, מתנהל מאבק משפטי בין האם לרשויות הרווחה שרוצות להעביר את הנערה תחת חסותן. הרשויות רוצות להרחיק את הנערה מאמה כי לדבריהן, האירועים התרחשו כל פעם שהבת חזרה לביתה. כרגע מתנהל דין ודברים בין פקידת הסעד לאמא והוחלט לדחות את ההחלטה עד ליום חמישי. רשויות הרווחה ביישוב שבו מתגוררת הנערה נמצאות בקשר רציף עם המשפחה ומנסות לסייע לה להתמודד עם המצב הקשה.

"ניצלו את התמימות שלה"

אמש התייחסה אמה של הנערה לראשונה לפרשה, וסיפרה על השעות הקשות שעוברות על בתה. "נהרסו לנו החיים הם פשוט רצחו אותה", אמרה האם בכאב בריאיון לחדשות 2, "אנחנו לא ישנים ולא אוכלים מאז שזה קרה. היא סיפרה לי שיש לה ידיד שהיא אוהבת אותו והוא אותה. מרוב התמימות שלה היא לא רצתה להפסיד אותו - ומשם זה התחיל. הוא נהג לקרוא לה למקלט ושם הסתתרו החברים שלו, ואחד אחרי השני...מה לא עשו לה".

על מנת להסתיר את שעבר עליה, סיפרה הנערה בת ה-14 לאמה כי היא יוצאת לבלות עם חברותיה. "האמנתי לה, היא אמרה לי שלא אדאג", אומרת האם שבתה הפכה לשפחת מין. "הם סתמו לה את הפה, קשרו אותה, זה נורא". הקטינה שלומדת בפנימייה סיפרה לחוקרי המשטרה על כך שהתאהבה באחד הנערים שאילץ אותה לבצע את המעשים. על פי החשד כשהגיעה לבית אמה בסופי השבוע, הנער נהג לקרוא לה לבוא עמו למקלטים ולגנים ציבוריים, לשם הגיעו גם חבריו שכפו עליה את היחסים.

"מדובר במקרה מזעזע על שמונה צעירים שאנסו קטינה במהלך תקופה ארוכה והם גם תיעדו את המעשים", אמרה פרקליטתה של המתלוננת, עו"ד ורד שלו. "היא האמינה שאם היא תרצה אותו, כך היא תשיג את מערכת היחסים שהיא הייתה חפצה בה כל כך".