החשוד בתאונת הפגע וברח: כדורגלן בליגת העל

עוביידה חטאב חשוד כי פגע עם רכבו בהולך רגל בשנות ה-30 לחייו בכביש 79 בצפון ולאחר מכן נמלט מהזירה. לאחר כמה שעות הגיע לתחנת המשטרה והסגיר את עצמו. בית המשפט האריך את מעצרו ביומיים

החשוד, חטאב עוביידה (באדיבות ONE)

תאונת הפגע וברח הקטלנית בכביש 79: החשוד בדריסת אדם למוות אמש (שני) הוא חטאב עוביידה, כדורגלן המשחק בקבוצת הפועל תל אביב. עוביידה הסגיר את עצמו למשטרה שעות לאחר התאונה, בה נהרג הולך הרגל נאיף אשקר בן 36 מהיישוב ריינה ליד נצרת. בית משפט השלום בנצרת האריך את מעצרו ביומיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עוביידה, שעל פי החשד נהג ברכב, הסגיר את עצמו לתחנת משטרת נצרת אתמול, לאחר שהשוטרים החלו במצוד אחריו. עוביידה חשוד בגרימת מוות ברשלנות, הפקרה אחרי פגיעה ושיבוש מהלכי חקירה. קבוצתו של השחקן, הפועל תל אביב, מסרה בתגובה: "הבלם חאטב עוביידה שהיה מעורב אמש בתאונת דרכים עם נפגעים נחקר במשטרה שבודקת את מעורבותו באירוע. המועדון עוקב בדאגה אחר ההתפתחויות ומקווה לטוב. אנו נמצאים בקשר עם משפחת השחקן וממתינים לקבלת כל פרטי החקירה ותוצאותיה".".

"בשלב זה לא מצאתי מצלמה שיכולה לתאר את האירוע", אמר נציג המשטרה רס"מ אוהד אברהמי בדיון הארכת המעצר, וציין כי עוביידה הסגיר את עצמו כשעתיים וחצי לאחר התאונה ועדויות נוספות נגבו בפרשה. "החשוד גרם לתאונה והיה מעורב בה, ואז ברח מהמקום, לא התקשר למשטרה לדווח, לא למד"א, הוא טוען שהוא חוזר וכל מיני טענות שצריכות להיבדק ולכן הוא צריך להיות במעצר", הוסיף רס"מ אברהמי.

הקבוצה במגרש האימונים, ארכיון (פייסבוק הפועל תל אביב)

גרסת החשוד: "שב למקום כדי לבדוק שהפצוע מטופל"

פרקליטו של עוביידה, עו"ד סרי ח'ורי, טען לעומת זאת בדיון כי גירסת המשטרה אינה נכונה: "אנחנו משתתפים בצער משפחת המנוח, מדובר באירוע מצער, החשוד נחקר אתמול ומסר גירסה מפורטת, ענה לכל השאלות ונימק בפני החוקרים מדוע עזב את מקום התאונה - הוא הבין שהפצוע מטופל, ואז הוא עזב לבל יאונה לו רע מבחינת משפחת המנוח", אמר ח'ורי. "דווקא החשוד רוצה שיהיו מצלמות שיתעדו שהוא חזר למקום כדי לוודא את שלום המנוח שהיה פצוע - הוא היה בדרך לאימון, הוא והמשפחה שלו בהלם".

בשיחה עם חדשות 2 Online הסביר עו"ד ח'ורי את גרסתו של עוביידה: "הוא חזר למקום התאונה - התקדם כמה מטרים אחרי התאונה, חזר, ראה מהומה במקום ושאנשים מטפלים בפצוע. הוא ראה שהמנוח זוכה לטיפול ושהוזמן אמבולנס, והוא חשד שתהיה הסלמה. לכן הוא חזר הביתה ולאחר זמן קצר הסגיר את עצמו - הוא התעכב קצת, אבל עדיף מאוחר מאי פעם".

"עדיין בודקים האם הוא הנהג שפגע - הוא לא הפקיר ולא הייתה לו כוונה להפקיר, הוא פשוט היה המום", הוסיף עו"ד ח'ורי. "הוא מצא לנכון להתרחק רק לאחר שווידא שהפצוע מקבל את הטיפול".

הרכב הפוגע נמלט. ארכיון (דוברות מד"א)

לאחר ששמעה את שני הצדדים, קבעה השופטת דלית שרון-גרין כי יש להאריך את מעצרו. "שוכנעתי כי קיים חשד סביר שהחשוד עבר את העבירות המיוחסות לו בבקשה למעצר. קיים יסוד סביר לחשש ששחרור החשוד או אי מעצרו יביא לשיבוש הליכי החקירה או המשפט, להתחמקות מחקירה ומהלכי השפיטה, או יביא להעלמת ראיות, ולהשפעה על עדים. שוכנעתי כי קיים יסוד סביר לחשש שהחשוד יסכן את בטחון הציבור".

התאונה אירעה בין היישוב עילוט לצומת הזכוכית. עדי ראייה סיפרו כי המכונית הפוגעת הייתה בצבע לבן, וכי החשוד נמלט מהזירה. הפצוע פונה במצב אנוש ומת מפצעיו לאחר זמן קצר.