מנהל בית האבות שעלה באש: "לא היתה רשלנות"

שבועיים אחרי השריפה בבית האבות בבני ברק, שהביאה לפציעתם של 6 קשישים, נמצאים המנהלים במעצר בית. היום מגיב אחד מהם בפעם הראשונה ודוחה את כל הטענות נגדו על רשלנות

זה קרה לפני שבוע, דליקה שפרצה בבית אבות "גינת הזהב" בבני ברק שרפה את המקום כליל, ופצעה קשה שישה קשישים. אפרים פולק, אחת ממנהלי בית האבות נעצר לחקירה בחשד לרשלנות וזיוף מסמך והיום הוא מגיב לראשונה לחשדות נגדו.

"אני יודע שלא היתה רשלנות, היו אנשים ואני הייתי וכל היד שלי שרופה", אומר פולק. לטענת אנשי הכיבוי שהגיעו לזירת השריפה, לא היו במקום אנשי סגל שסייעו לקשישים הסיעודיים שנותרו לבדם בלהבות.

"אני הייתי אישית שמה. הלכתי להביא את הקיגל מהמטבח. אני מריח עשן, עליתי מיד למעלה, ראיתי את זה, סגרתי את הספינקלרים אצלי ונגמר הסרט. אני הייתי שם שמכבי אש הגיעו, הם הוציאו אותי... אמרתי להם: מה אתם מוציאים אותי? תן לי להיות פה", מדגיש פולק.

"מאכער סיפק את המסמך המזויף"

פולק מתעקש: "יש לי את כל ההיתרים, מכל הגופים. אם זה ספינקלרים, אם זה חשמל, אם זה גלאי עשן, אם זה מספרים. יש אישורים מכולם שהכל תקין. הספרינקלר עבד עליי - שפך עליי כמות אדירה של מים, עליי. אני סגרתי את השיבר".

אבל בראש ובראשונה המחדל העיקרי לטענת המשטרה, זה המסמך המזויף שהחזיק בית האבות, המאשר לכאורה את הפעלת המקום. לטענתו של פולק, מאכער שחסך לו את הריצה לעירייה הוא זה שאחראי לזיוף.

"המשטרה חוקרת את הרישיון המסוים - מי הוציא אותו. לי יש את כל האישורים שצריך. יש שם של אנשים, הכל נתתי, הכל יודעים", הסביר פולק. הבוקר השתחרר פולק ממעצר בית, יחד עם עוד שניים ממנהלי המקום שנעצרו יחד איתו. במשטרה מחכים לדוח של כיבוי האש שעל פיו יקבעו האם יוגש כתב אישום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת