גנבי מתכות תחת אש צה"לית בנגב

בדרום מתמודדים כבר זמן רב עם תופעת גניבת המתכות, שנראה שחצתה לאחרונה קו אדום חדש. בתיעוד שהגיע לידי חדשות 2 נראים גנבים מסתננים אל תוך שטח אש צה"לי, בזמן שבמקום נערך תרגיל באש חיה. בסופו של דבר, הם הצליחו להשיג את מבוקשם

סמוך לבסיס צאלים שבדרום נערך ממש לאחרונה תרגיל באש חיה. הטנקים הסתערו על היעדים - אבל לא רק הם. מתברר שכוח נוסף פעל במקביל בזירה. בתיעוד שהגיע לידי חדשות 2 באדיבות "מקור ראשון" וצולם מתוך הטנק, ניתן להבחין בחוליות גנבי מתכות הרכובים על טרקטורונים, מסתובבים בין הטנקים ממש תוך כדי הירי - ומנסים להגיע למטרות הפלדה שלפניהם.
 
עד היום התמקדו גנבי המתכות בתחמושת שאוחסנה בתוך הבסיסים, אבל בחודשים האחרונים הם לא חוששים לפעול בתוככי שטחי האש - גם בזמן התרגיל. דקות אחרי שצולמו הטנקים והנגמ"שים הישנים שנראים בתיעוד, ששימשו בתרגול למטרות, הם פשוט נגנבו מהשטח.

התופעה החמורה אילצה את המפקדים לנהל, במקביל לתרגיל, קרבות התשה של חתול ועכבר עם הגנבים. בצה"ל הגיבו על התיעוד ומסרו כי הצבא "עובד בשיתוף פעולה מלא עם המשטרה כדי למנוע את התופעה". עם זאת, טענו במשטרה כי בכל הנוגע לכניסה לשטחי אש בתרגילים - מוטלת האחריות על אבטחת המקום על כתפיו של הצבא. בתנועת רגבים בחודשים האחרונים ממשיכים לנסות להילחם בתופעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת