המשטרה הכריזה מלחמה נגד האופנוענים העבריינים

מניין הקורבנות הגדול מקרב נהגי כלי הרכב הדו-גלגליים לא מרתיע רבים שממשיכים לרמוס את החוק ברגל גסה ולסכן את חיי הנהגים שבסביבתם ואת אלה שלהם עצמם. כעת הוחלט להגביר את האכיפה נגדם

באגף התנועה של המשטרה החליטו לפעול נגד מי שזוכים שם לכינוי "בריונים על הכביש". דוגמה לנהג המחזיק בתואר המפוקפק מספק תיעוד וידאו, שבו נראה רוכב אופנוע נוסע על השול הימני של הכביש. בדרך הוא גם דילג מעל שטח הפרדה רצוף כשסיכן לא רק את עצמו, אלא גם את הנהגים האחרים.

לא מדובר בתופעה ייחודית. לא מעטים רוכבי האופנועים שנוהגים בדיוק באותו אופן מדי יום בכבישי ישראל. הדבר חמור שבעתיים בהתחשב בעובדה שבמשטרה באו לקראתם והחליטו להתיר להם לנהוג בצדו הימני של הכביש, מעבר לשוליים, בשעות העומס.

צד שמאל נותר מחוץ לתחום - כפי שהיה - מה שלא מפריע לחלק מהנהגים לצפצף על החוק באופן מופגן. מה הם התירוצים שהם מספקים כשהם נתפסים? "אני ממהר לבסיס", הסביר צעיר לשוטר שתפס אותו במהלך נסיעה מסוכנת על שטח ההפרדה.

הנתונים מצביעים על הסכנה הרבה

ציר תנועה מועד לפורענות הוא כביש החוף - אחת הדרכים העמוסות ביותר בארץ, בעיקר בשעות הבוקר והערב. בזמני העומס, התנועה כמעט שלא זזה - ובמצב כזה, יהיו רוכבי אופנועים שיעשו הכל כדי להימלט מהפקקים.

התנהגות זו ככל הנראה משפיעה על הנתון הקשה של מניין ההרוגים מקרב רוכבי האופנוע בתאונות דרכים: אשתקד גבו כבישי ישראל את חייהם של 43 מהם. נוסף על כך, עלה כי ב-13% מהתאונות הקשות ב-2011 היו מעורבים רוכבי אופנוע, כשחלקם באוכלוסיה הכללית מסתכם ב-5% בלבד.

בשל הפוטנציאל הקטלני של אותן עבירות, התחייבו במשטרה להמשיך באכיפה ביתר שאת - עד שרוכבי האופנועים יפנימו את המסר ויצייתו לחוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת