חשד: הפעילו "כולל" פיקטיבי והרוויחו מאות אלפי שקלים

שלושה גברים חרדים נעצרו בירושלים לאחר שהתגלה כי הפעילו כולל פיקטיבי תמורתו קיבלו ממשרד החינוך מאות אלפי שקלים. אברך שהיה רשום בכולל, קיבל מסרון שהודיע לו כי עליו להתייצב לביקורת במקום. הוא התלונן במשטרה והביא לתפיסת החשודים במעשה

הכולל פיקטיבי - הכסף לא. אילוסטרציה (רויטרס)

הונאת הישיבות: משטרת ירושלים עצרה שלושה גברים חרדים בחשד שהונו את משרד החינוך וקיבלו כסף עבור אברכים הלומדים בכולל פיקטיבי. השלושה הכריזו על פתיחת הכולל וקיבלו תמורתו מאות אלפי שקלים.

שוטרי מפלג הונאה של מחוז ירושלים עצרו אתמול לחקירה שלושה גברים יהודים חרדים בגילאי 35-40 בחשד שהונו את משרד החינוך וקיבלו כספים עבור אברכים הלומדים בכולל פיקטיבי. על פי החשד, השלושה הכריזו במשרד החינוך על הקמת כולל שבו למדות עשרות אברכים ובתמורה היו מקבלים מאות אלפי שקלים מדי שנה ממשרד החינוך.

שיטת העבודה של החשודים לא היתה מתוכחמת במיוחד, השלושה נהגו להעביר מספרי תעודת זהות אקראיים של אברכים שלכאורה לומדים בכולל למשרד החינוך.

החקירה נפתחה בעקבות תלונה שהגיש אחד האברכים אשר קיבל מסרון למכשיר הסלולר שלו המפצירה בו להגיע לישיבה לקראת ביקורת של משרד החינוך בכולל. האברך, שלא למד בכולל מעולם ואינו מכיר בו הגיש תלונה למשטרה. לפני זמן קצר הובאו שלושת החשודים לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בירושלים.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת