עבריין לסוכן משטרתי סמוי: אשבור לך את הראש

שוק מיחזור הבקבוקים ידוע כבר זמן רב כמגרש המשחקים של עבריינים ברחבי הארץ. לאחרונה, הופעל סוכן סמוי ש"עבד" במקצוע, ונקלע לעימות עם אסיר משוחרר שחזר לעסוק בתחום. "אנחנו עובדים עבור אנשים בבית סוהר שאנחנו דואגים להם", אמר לו עבריין מאשדוד, "אם לא תלך מכאן נשבור לך את האוטו והראש", צפו בתיעוד המיוחד

אין זה סוד שתעשיית מחזור הבקבוקים הפכה להיות עבודה מועדפת בעולם התחתון. וכמו במקומות רבים בארץ, התופעה הכתה גם באשדוד. אבי זהבי, עבריין מורשע שהשתחרר לפני ארבעה חודשים, חזר היישר אל עסקי המחזור בעיר.

שוטרי היחידה המרכזית של מחוז לכיש, קיימו בתקופה האחרונה מעקבים ופעולות באמצעות סוכנים סמויים אחר זהבי ואנשיו, שתועדו מאיימים ותוקפים את הסוכן הסמוי. "צריך לתת לך אישור לעבוד בעיר, אתה לא יכול להיכנס. העסק הזה שייך לאנשים שנמצאים בבית סוהר שאנחנו דואגים להם", אמר לו זהבי.

העבריין לא מבזבז זמן, וכדי להראות מי שולט בשוק הבקבוקים הממוחזרים בעיר הוא מזעיק עזרה. "אם תמשיך לדבר איתי ככה, אתה לא תזוז דקה. ישברו לך את על האוטו ולך את הראש", מאיים עליו זהבי שניות לפני שהגיע חברו. "אתה לא יכול להסתובב פה", אמר שותפו של זהבי לפני שסטר לסוכן המשטרתי.

בסופו של דבר זהבי ואנשיו נעצרו. ביום חמישי שעבר הוגש נגדם כתב אישום חמור בגין סחיטה באיומים וקשירת קשר לביצוע פשע. במשטרה מזהירים שללא שיתוף פעולה יעיל ואמיץ מצידם של בעלי העסקים התמונות האלה של אימום וסחיטות יחזרו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת