פוענח הרצח ברמלה: בן 15 הודה שירה בג'ורג' סעדו

ג'ורג' סעדו בן ה-51 נורה בתחילת השבוע כשיצא לטייל עם כלבו ברמלה. 6 נערים נעצרו כבר באותו לילה בחשד לרצח, והיום מודיעה המשטרה: אחד מהם, נער בן 15, הודה ושיחזר את המעשה. "חשבתי שהוא מוציא נשק מהכיס", סיפר הנער בחקירתו, "אז יריתי בו". אמש נעצרו שני חשודים נוספים במעורבות ברצח

בית משפט השלום ברמלה התיר בצהריים לפרסם כי נער בן 15, תושב רמלה, הודה ושיחזר את רצח ג'ורג' סעדו, שנורה בתחילת השבוע בעיר כשיצא לטייל עם כלבו.  משטרת מחוז המרכז כינסה היום תדרוך עיתונאים, במהלכו פורטו חלק ממהלכי החקירה שהובילו לפענוח הרצח. את התדרוך העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

הנער סיפר בחקירתו שירה בסעדו לאחר שחשב כי הוא שולף נשק לעברו. "חשבתי שהוא מוציא נשק מהכיס", אמר החשוד לשוטרים. "אז יריתי בו".

סעדו נורה שעה שיצא לטייל עם כלבו מרכב חולף שעבר במקום. כוחות משטרה שהגיעו למקום סרקו את האזור וביצעו מספר מעצרים של קטינים בחשד למעורבות ברצח. החשודים הועברו לחקירה בתחנת המשטרה בעיר והאירוע נחקר בימ"ר מרכז בשיתוף עם השב"כ.

שמונה חשודים קטינים נעצרו בפרשה

לדברי המשטרה, הנרצח נמצא במרחק מזירת הירי הודות למידע שהגיע לידי שוטרי התחנה. "זירת הרצח הייתה קשה והתגלתה כעבור זמן מה ממציאת המנוח ברחוב הזית", אמר ראש היחידה המרכזית במחוז מרכז, נצ"מ יגאל בן שלום. "השוטרים יצאו מהר מאוד יחד עם כוחות נוספים וביצעו את העיכוב של ששת הנערים עוד באותו הלילה".

בתדרוך לא סיפקו פרטים אודות האופן שבו השיגו הנערים את כלי הירי שבאמצעותו נרצח לכאורה סעדו. "במהלך החקירה נמצאו בזירה ממצאים ואספנו ראיות שקושרות את חלק מהחשודים לביצוע העבירה", הוסיף נצ"מ בן שלום וחשף כי אתמול נעצרו שני חשוים נוספים שהובאו בצהריים בפני שופט. "עד כה נעצרו שמונה נערים קטינים בפרשה", אמר.

מהחקירה עולה שהנערים החשודים הכירו את הנרצח ממקום מגוריהם. נצ"ב בן שלום הוסיף כי אין כרגע ודאות לשום מניע, כך שכל הכיוונים נבדקים - גם הפלילי וגם הלאומני. "יש חומרי חקירה שנאספו בדקות הראשונות של הרצח וגם כרגע אנחנו ממשיכים במלאכת איסוף הראיות, אבל יש בידינו את רוב האנשים שמעורבים באירוע".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת