חשד: התחזה לצעירה בפייסבוק - וקיים יחסי מין וירטואליים עם בני נוער

צעיר בן 26 נעצר על ידי המשטרה, לאחר שעל פי החשד התחזה בפייסבוק לצעירה וקיים יחסים מיניים ברשת עם בני נוער. הפרשה, שנחשפה לראשונה בחדשות 2 באינטרנט, נחקרת על ידי המשטרה וכעת נבדק כמה צעירים נפלו קורבן למתחזה

המשטרה עצרה צעיר בן 26 מהמרכז בחשד שהתחזה בפייסבוק לצעירה נשואה בשם נועה ביבלי, יצר קשרים עם נערים בגילאי 12-15 ברשת החברתית ואף קיים עמם יחסי מין וירטואליים. פרשת ההטרדה נחשפה לראשונה בחדשות 2 באינטרנט.

החשוד הובא הבוקר לבית משפט השלום בתל אביב שם הוארך מעצרו עד ליום שישי. רב-פקד ירון בן צבי, מפקד יחידת הונאה מחשבים במחוז ת"א, המנהל את החקירה, סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "בחודשים האחרונים התקבלו אצלנו פניות ואינדיקציות הנוגעות לעשרה מתלוננים, על כך שהחשוד בשנות ה-20 המאוחרות לחייו, פנה אליהם בבקשה ליצור קשר באמצעות שיחה אינטרנטית".

לדברי בן צבי, במהלך השיחות ביקש הצעיר על פי החשד מנערים לגעת בעצמם ולחשוף את איבר מינם למצלמה - כשהוא אינו מראה את עצמו. במשטרה בודקים האם הפגישות האינטרנטית הובילו לפגישה פיזית בין החשוד לנערים, ולעבירות מין חמורות.

לפני כשלושה חודשים פרסמנו לראשונה את פרטי הפרשה, לאחר שאמו של נער בן 15 ממרכז הארץ הגישה תלונה במשטרה לאחר שגילתה כי אותה "גולשת" ניהלה שיחות בעלות אופן מיני בוטה עם בנה. "הגולשת" הציעה לו לקיים יחסי מין והפצירה בו לשלוח לה חומרים פורנוגרפיים של עצמו.

"היא סיפרה שעברה אונס"

האם חשפה את ההתכתבויות בין השניים ואת התמונות אותן שלחה לבנה, בהן "היא" מצולמת בעירום מלא ובתנוחות פורנוגרפיות. "היא ביקשה מהם לפתוח מצלמה בסקייפ. להתפשט, לגעת באיברי המין שלהם ולהגיע לסיפוק", סיפרה האם בזעזוע.

כאשר ביקש הנער מ"המפתה" את מספר הטלפון שלה וביקש לראות אותה במצלמה, השיבה האחרונה תמיד בשלילה והתחמקה בשלל תירוצים שונים. "היא סיפרה שעברה אונס, שאסור לה לצאת מהבית ושהוריה לקחו ממנה את המצלמה ואת הטלפון הנייד", משחזרת האם.

לנערים, שהחלו לחשוד שלא מדובר בצעירה אמיתית שמבקשת את חברתם, ענתה בעקשנות כי היא אינה מתחזה ושהיא אכן בת. "אם אתה חושב שלא - תמחק אותי", השיבה, "אין לי כח להסביר שוב ושוב ונמאס לי לשכנע אני בת וזהו - מי שלא מאמין בעיה שלו. עברתי מספיק בחיים ונמאס שצוחקים מהסוד הכי גדול שלי".

מיד לאחר שגילתה האם על הנעשה מאחורי דלתו של בנה, פנתה אליו וביקשה שיספר לה את השתלשלות האירועים. "זה היה קשה, אבל הוא שיתף פעולה. גם חבריו שיתפו פעולה", מציינת האם ומוסיפה, שעל פי דף הפייסבוק, הייתה "הנערה" בקשר עם כ-400 ילדים ובני נוער בגילאי 8-15.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת