10,000 נפצים נתפסו בנתניה

לקראת חג הפורים, גוברת במשטרה הערנות לנושא הצעצועים המסוכנים, ובכללם נפצים ואמצעים אחרים מבוססים חומר-נפץ. שוטרי משטרת נתניה הגיעו לביתו של תושב העיר ומצאו ברשותו וברשות קרוב-משפחתו כ-10,000 נפצים במשקל של יותר מ-30 ק"ג. במשטרה מדגישים כי לא מדובר בצעצועים וכי יש להגביר את העירנות בנושא

10,000 ק"ג נפצים (משטרת ישראל, מרחב שרון)

שוטרי מחלק הנוער בתחנת המשטרה בנתניה תפסו ביום חמישי האחרון אחר הצהריים יותר מ-10,000 נפצים, חזיזים וזיקוקים מסוכנים לחג הפורים שהוסתרו בביתו של תושב העיר, בשנות ה-40 לחייו. האיש חשוד שסיפק את הצעצועים המסוכנים לחנויות העיר. משקלם הכולל של הנפצים שנתפסו היה כ-30 ק"ג.

כמו בכל שנה, הגבירו במשטרה את החיפוש אחר נפצים וצעצועים מסוכנים שנמכרים באופן לא חוקי לקראת חג הפורים. שוטרי משטרת נתניה קיבלו מידע לפיו תושב העיר עוסק בהפצת הצעצועים המסוכנים בעיר, והגיעו לביתו.

בחיפוש בבית, נתפס תיק ובו כמות גדולה של נפצים, חזיזים ושאר "משחקים" מבוססי חומר נפץ. השוטרים, בראשות קצין הנוער של התחנה פקד רועי יעקובי, הבינו שלא מדובר במצבור בודד, ובהמשך החקירה, הגיעו לביתו של קרוב-משפחה של החשוד ומצאו בביתו תיקים נוספים המכילים נפצים.

"לקראת חג הפורים, ילדים ובני נוער מבקשים לרכוש לעצמם נפצים וצעצועים מסוכנים אחרים המהווים סכנה לציבור המשתמשים והסובבים אותם", אמר מפקד התחנה נצ"מ אלון אריה, "צעצועים אלו אסורים לשימוש על פי חוק ומכירתם אסורה. בני הנוער אינם מודעים לסכנה בשימוש בצעצועים המכילים חומרי נפץ ואנו פונים להורים להיות ערניים, לפקוח עיניים ולהסביר לילדיהם כי הנפצים עלולים לגרום לקטיעת איברים ואף לעיוורון במקרה של פגיעה באזור הפנים", מדגיש נצ"מ אריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת