"תקיפת החיילים בחיפה מזכירה הלינץ' ברמאללה"

בית המשפט האריך את מעצרם בחמישה ימים נוספים, עד 1 במרס. במהלך הדיון בהארכת מעצרם אמר השופט, כי התמונות מזכירות לו את הלינץ' מרמאללה: "לצערי, שם זה נגמר ברצח ופה התערבות אנשי הביטחון של בית החולים מנעה אסון"

ששת החשודים שנעצרו בחשד לניסיון הלינץ' בשני החיילים ליד בית החולים רמב"ם בחיפה יישארו במעצר. בית המשפט האריך את מעצרם בחמישה ימים נוספים, עד 1 במרס.

במהלך הדיון בהארכת מעצרם אמר השופט, כי התמונות מזכירות לו את הלינץ' מרמאללה. לדבריו, "לצערי שם נגמר ברצח ופה התערבות אנשי הביטחון של בית החולים מנעה אסון".

במשטרה מעריכים: התקיפה - טעות בזיהוי

הבוקר פרסמנו על התפתחות דרמטית בחקירת התקיפה האלימה של שני החיילים בסוף השבוע בחיפה. במשטרה מעריכים כי הרקע לתקיפה אינו לאומני כפי שהעריכו מלכתחילה, אלא תקיפה בעקבות טעות בזיהוי.

שני צעירים נוספים נעצרו הלילה, נוסף לארבעה שנעצרו כבר אתמול. בחקירתם של השישה התברר כי דקות לפני האירוע האלים הושלכו אבנים לעבר בתיהם של הצעירים, הסמוכים לבית החולים רמב"ם בחיפה, והם יצאו לרחוב כדי לנקום, וכך שני החיילים שהגיעו במקרה לכניסה לבית החולים הותקפו עקב טעות בזיהוי.

במשטרה מעריכים כעת כי הרקע לתקיפה הינו בריונות לשמה ולא אלימות על רקע לאומני. הבוקר יובאו השישה להארכת מעצר בבית משפט השלום בחיפה.

אמש התייחס השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' לניסיון הלינץ' בשני החיילים בחיפה: ״לא נאפשר התנהגות כזו ולא ייתכן שאירוע כזה יתרחש דווקא בעיר המאופיינת בדו קיום״. ניסיון הלינץ' נחשף לראשונה בחדשות 2 באינטרנט.

לאחר שעודכן על ידי המשטרה בפרטי המקרה, אמר השר אהרונוביץ', כי הוא "מצפה ובטוח שהמשטרה תניח את ידה במהירות על כל המעורבים בתקיפה, תקיים חקירה מהירה ואיכותית על מנת למנוע ממקרים קשים שכאלו להישנות. נמתין להתפתחות החקירה על מנת להבין ולדעת את הרקע לאירוע".

קודם לכן התייחס גם מפכ"ל המשטרה רנ"צ יוחנן דנינו התייחס למקרה, ואמר: "יש לוודא מעצר של כל האחראים ולמצות את מלוא חומרת הדין", מסר המפכ"ל והבטיח כי הוא עוקב מקרוב אחר החקירה.

דנינו עודכן בפרטי תקיפתם של שני החיילים, שהוכו אמש באכזריות על ידי בני מיעוטים סמוך לבית החולים רמב"ם. דנינו מסר כי הוא עוקב מקרוב אחרי חקירת המקרה.

"הגשתי חריטות ואז התעלפתי"

החיילים שנפלו קורבן לניסיון לינץ' בחיפה שחזרו לראשונה את התקיפה החמורה שעברו. ממיטת בית החולים סיפרו: "צעקו יהודים יהודים, והתחילו לרדוף אחרינו ולהרביץ לנו". אחד מהם מודה: "היתה לי הרגשה של מוות. אמרתי - זהו אני נפטר היום".

אחד החיילים שהותקף סיפר לחדשות 2: "אני יצאתי עם חבר שלי, לרמב"ם פה, לקחת אותו לטיפול. כשיצאנו מהאוטו פתאום איזה רכב בא ממול, יצאו מהאוטו עם מוט ברזל והתחילו לצעוק 'יהודים יהודים', ואז התחילו לרדוף אחרינו להרביץ לנו. אז כולם תפסו אותי על הרצפה ובעטו לי בראש אחר כך שהתעלפתי".

"הייתי חצי מעולף, אחד מהם תפס לי את הראש, את רק את הפרצוף, וצעק 'יהודי יהודי', וחרט לי משהו על על הראש", אמר החייל והוסיף: "הרגשתי חריטות ואז התעלפתי".

"הם באו להרוג אותי"

החייל השני שיחזר: "הגענו למיון. כאבה לי קצת היד כי היתה לי מכה מלפני כן שהיתה כואבת לי, אז לא רציתי לקחת סיכון, אמרתי שאני לא רוצה ללכת לישון ככה. באנו להיכנס לכיוון המיון, עצר אוטו פתאום יצא ערבי עם אלה ובא לכיוון שלנו. הסתכלתי אחורה, פתאום הוא התחיל לצעוק 'יהודים יהודים', לא הבנתי מה קורה. הסתכלתי על חבר שלי והוא אמר לי 'רוץ, רוץ מהר תברח', התחלנו לברוח אבל כמובן שזה לא עזר".

"אני לא יודע מאיפה הם באו, עצרו שתי מכוניות", סיפר החייל והמשיך: "הם התחילו עם מכוניות לרדוף אחרינו. קצת יותר מעשרה ערבים היו רק עלי, ישבו ממש עלי עם אלות אבנים, אבנים לפרצוף. אני עם הידיים הגנתי על הפרצוף, ומוטות לידיים, קללות יריקות, 'יהודי מסריח, יהודי מסריח'".

הוא המשיך וסיפר: "אני האמת לא הבנתי למה הם לא מפסיקים. נותנים בעיטות, זורקים סלעים. היה קטע שכבר ממש לא יכולתי, לא יכולתי להחזיק, הם זרקו לי סלע לאזור האגן, והרגליים והידיים נפתחו לי, לא יכולתי... אז התחילו לדרוך לי על הגב ונתנו לי סלעים לגב עם המוט. ברגעים האלו לא ידעתי.. אמרתי לא נראה לי... לא בניתי על לשרוד את זה. היתה לי הרגשה של מוות. אמרתי - זהו אני נפטר היום. הם באו להרוג אותי".

שני הצעירים מאושפזים כעת בבית החולים רמב"ם כשהם סובלים מחבלות ראש ואחד מהם בפגיעה בעמוד השדרה. בבית החולים אישרו כי "מאבטחים שמעו הלילה צעקות בטווח 150 מטרים מחוץ לגבולות בית החולים, ברחוב העלייה. הם יצאו החוצה וראו קבוצה של אנשים קופצת על שלושה כלי רכב. הם הספיקו לרשום את מספרי הרישוי והעבירו אותם למשטרה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת