בלעדי: ביקר בחרמון, והותקף בלינץ' אכזרי ע"י עובדי המקום

אלעזר, תושב אשדוד, יצא בראשית החודש עם חבריו לטיול בחרמון. כשסיימו את הביקור ברכבל והתפנו לעלות לאוטובוס, הותקפו לפתע ע"י עובדי האתר. "12 איש התנפלו עליי במכות רצח", הוא מספר לחדשות 2 באינטרנט. התוצאה: סדק בברך, פגיעות גב ושבר באף. "העניין בטיפול המשטרה"

את החופשה הזאת אלעזר וחבריו לא ישכחו לעולם: בתחילת חודש פברואר יצאו קבוצת חברים בחורי ישיבה מאשדוד, לטיול נופש בצפון כשהיעד המרכזי שלהם היה החרמון המושלג. אך עד מהרה, הטיול הפך לסיוט שהסתיים בבית החולים, בפציעות קשות ובניתוח. במהלך הבילוי באתר הותקפה הקבוצה על ידי עובדי המקום ובתגרה ההמונית נפצעו כמה מאנשי הקבוצה.

בשעות הצהריים, לקראת סגירת אתר החרמון, ירדה קבוצת החברים לאוטובוס שהמתין לה. על מנת לקצר את הדרך בירידה למטה, ביקש אחד מחבריו של אלעזר מעובדי המקום לעקוף את גדרות הברזל - מה שגרר ויכוח במקום. "אם הוא היה אדם אחר, העובד שדיבר ערבית היה מאשר זאת", מספר אלעזר לחדשות 2 באינטרנט. "אבל כשירדנו למטה הרגשנו שהולך להיות פה מצב לא נעים. בסוף הרגשנו את זה על בשרנו".

בשלב זה, החל מה שמכנה אלעזר לינץ' אכזרי. "הגיעה חבורה מהאתר, קפצה עלינו והתחילה לתת לנו מכות", משחזר אלעזר. "ניסיתי לברוח אבל לא הצלחתי. רק אותי תקפו לפחות שבעה מעובדי המקום". שלומי, חברו של אלעזר, שהיה עד לתקיפה, סיפר אף הוא: "מול העיניים שלי הפילו אותו, בעטו בו בגב ובעוצמה בפנים".

אלעזר מנסה להבין מה בדיוק קרה. "ראו שאנחנו בחורים יהודים דתיים", הוא מסביר. "רצו קצת כנראה שיהיה מכות". בעקבות התקיפה הוא אושפז בבית החולים "זיו" בצפת כשהוא סובל מסדק בברכו, פגיעות גב, אף שבור וסחרחורות. אחרי סדרת בדיקות אובחן כי מצבו קשה משנראה תחילה, ומצריך ניתוח מסובך באף. על כן, הועבר אלעזר לבית החולים "שערי צדק" בירושלים, משם השתחרר כעבור מספר ימים.

סיוטים בלילה, המשפחה בטראומה

לצד הפציעות בגוף, מתקשה אלעזר להתאושש מהטראומה הנפשית. "אני סובל מסיוטים בלילה ולא מצליח להירדם. אני מתעורר עם כאבי ראש", הוא אומר. "אני עם החרמון סיימתי. כל מי שהיה איתי במקרה הזה וראה מה קרה שם - יותר לא יתקרב למקום הזה".

גם בעבור משפחתו של אלעזר מדובר בטרגדיה קשה. "אנחנו מודים לאל שלא היה יותר גרוע. בחור אחד שהיה באמת אמיץ - התנפל על החבורה שהכתה את אלעזר וחילץ אותו", מספר אחיו, יניב. "אם הוא לא היה מציל אותו - רק השם יודע איך זה היה נגמר. חס ושלום היה גם אפשר להרוג אותו". המשפחה קוראת לאתר החרמון לבדוק את המקרה לאלתר. "חייבים לטפל בזה באופן חמור - לא רק להגיש תלונה. צריך לפטר את העובדים האלה", מוסיף האח יניב.

עו"ד אבידן ארביב, פרקליטו של אלעזר, מסר כי "מדובר באירוע של לינץ' שהתרחש באחריות אתר החרמון, אנחנו מתכוונים להגיש נגדם תביעה נזיקית בהמשך".

מהמשטרה נמסר בתגובה לידיעה: "נפתחה חקירה בתחנת משטרת הגולן, טרם נעצרו חשודים".

מאתר החרמון נמסר בתגובה לידיעה: "אתר החרמון אינו עוסק באכיפה, כל מקרה אלימות בין אם מדובר בעובד או במבקר מדווח מיד למשטרה ונמצא באחריותה".

בהכנת הכתבה השתתף כתבנו עזרי עמרם

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת