זהירות! תחפושות מסוכנות!

חנויות התחפושות מלאות בהורים וילדים נרגשים שרוכשים תחפושות ועזרים לקראת חג הפורים. לצד ההתרגשות, במשטרה מזהירים מפני תחפושות שעשויות מחומרים דליקים ועזרים מסוכנים שעלולים לפצוע את הילדים

חג הפורים הפך בשנים האחרונות ל"חג הנפצים" בעקבות השימוש הרב שעושים בהם נערים וילדים במהלך החג. לצד החגיגות והשמחה, במשטרה פועלים בשבועות שקודמים לחג כדי לאתר עזרים שעלולים לסכן את המשתמשים בהם. היום תחשוף המשטרה במסיבת עיתונאים מיוחדת את התחפושות והעזרים שנתפסו, כדי להזהיר את הציבור משימוש בהם. את מסיבת העיתונאים העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

הפריסה נערכה בעקבות פעילות משותפת שנערכה במטה הארצחי בירושלים ובמשרד התעשייה המסחר והתעסוקה. במסגרת מסיבת העיתונאים, הציג ראש מדור מעבדות במשטרה את התחפושות המסוכנות והדגים את הנזקים. אחד הפריטים שהשימוש בו הגיע לכלי התקשורת, היה הנפץ שממנו נפצע המאבטח במשחק של הפועל ירושלים, שכתוצאה מהפיצוץ שלו נקטעה ידו.

במשטרה מבהירים כי במהלך החג משטרת ישראל תהיה פרוסה בכל מוקדי החגיגות כדי לאפשר לישראלים לחגוג את החג בבטחה. עוד ציינו במשטרה כי אין מידע קונקרטי על כוונות לפיגועים במהלך החג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת