מצלמות האבטחה חשפו את רצח גבי קדיס

לקח למשטרה כמה שבועות להבין מיהו הרוצח שהסתובב בתהלוכה ביפו כשהוא מחופש לסנטה קלאוס, ודקר למוות את גבי קדיס. החוקרים נעזרו בצילומים ממצלמות אבטחה וטלפונים סלולריים כדי להרכיב את הפאזל. כך זה נראה

כיצד פיענחה המשטרה הרצח שטלטל את הקהילה הנוצרית ביפו? גבי קדיס, מנהיג הקהילה, נרצח בתחילת ינואר במהלך תהלוכת חג המולד החגיגית על ידי אדם הלבוש בחליפת סנטה קלאוס. חוקרי ימ"ר תל אביב עצרו כמה החשודים במעשה: טלאל אבו-מאנה ושניים מבני משפחתו, לאחר שאספו צילומים ועדויות ממצלמות אבטחה וטלפונים סלולריים שהצביעו עליהם כחשודים במעשה.

בסרטון ניתן לראות כי בזמן שצעד קדיס בתהלוכה, קלטה המצלמה את תאופיק דאלו, אחד הנאשמים ברצח. משהסתיימה התהלוכה, התקרב האדם המחופש לסנטה קלאוס לקדיס ושלף את הסכין. לאחר המעשה נמלטו החשודים מהמקום.

למשטרה נודע כי קיים סכסוך נדל"ן ישן בין טלאל אבו מאנה לקדיס המנוח. בעזרת התמונות האלה, הצליחו במשטרה להעמידם לדין בחשד לרצח.

עו"ד איתן און, פרקליטו של אחד החשודים, אמר כי "ניתן לראות בווידאו דמות לבושה בחליפת סנטה קלאוס, בוודאי שאין איזשהו פרט שיכול ללמד שמדובר במרשי". עו"ד שי טובים, פרקליטו של חשוד אחר ציין כי "לא ניתן לומר בהכרח שמי שביצע את הרצח הם הנאשמים שנמצאים היום בבית המשפט".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת