ראשל"צ: 2 גברים נורו למוות ברכבם; סריקות אחר החשודים בירי

המשטרה התירה לפרסום כי שני הגברים שנורו אמש למוות בלב ראשל"צ הם אוהד פרנקו (35) ודניאל סמרה (27). השניים מוכרים למשטרה. מחקירת המקרה עולה כי אלמונים שארבו להם, ירו לעברם צרור – ונמלטו. רכב שרוף אותר סמוך למקום, וכעת נבדק אם הוא שייך ליורים

חשד לחיסול בלב ראשון לציון: אוהד פרנקו (35) ודניאל סמרה (27), נמצאו אמש ירויים בראשם בתוך רכב בעיר. צוות מד"א מרחב איילון שהוזעק לזירה נאלץ לקבוע את מותם במקום. רכב שרוף נמצא סמוך לזירה, ובמשטרה בודקים האם הוא שייך לאחד היורים. צו איסור פרסום הוטל על פרטי החקירה.

מחקירת המקרה עולה כי לקראת השעה 20:00 אתמול בערב ארבו אלמונים לרכב מסוג מאזדה, בכניסה לשכונת מגורים. כאשר הגיעה המכונית ובה פרנקו וסמרה, נורו לעברה מספר יריות. השניים, שישבו במושבים הקדמיים נורו בראשם ומתו במקום. 

צוות מד"א שהגיע לזירה נאלץ לקבוע את מותם של השניים. כוחות משטרה גדולים הוזעקו לאזור והחלו בסריקות אחר החשודים בירי שנמלטו מהמקום. שעה קלה לאחר הירי, אותר רכב שרוף באחד הרחובות הסמוכים לזירה. במשטרה בודקים כעת האם מדובר במכונית שבעזרתה נמלטו היורים, או אם היא קשורה בצורה אחרת לחיסול.

שני הנרצחים מוכרים למשטרה, ולסמרה אף היו עבירות אלימות בעברו. המשטרה הטילה צו איסור פרסום על פרטי החקירה, שהועברה לטיפול ימ"ר מרכז.

ילדים שיחקו ברחוב בזמן הירי

איציק לרנר מתנדב איחוד הצלה שהגיע לזירה סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "הרכב כולו היה מרוסק ושבור. ניגשתי לרכב וראיתי שהפגיעות בראש חמורות וכי לא ניתן לעשות דבר. שכנים רבים המתגוררים באזור התגודדו מסביב. זהו רחוב קטן ואזור שקט. זוהי שעה בה אנשים חוזרים מהעבודה, זה בוודאי הלם למתגוררים באזור".

עדי ראייה שהיו במקום, סיפרו כי החיסול התרחש בצמוד לשכונת מגורים. על פי עדויות, ליד זירת ההתרחשות היו מספר ילדים ששיחקו ברחוב ושמעו את קולות הירי.

לפני שבועיים: ניסיון חיסול בלוד

לפני כשבועיים אירע ניסיון חיסול במרכז לוד. אלמונים פתחו באש לעבר אדם שנסע ברכבו סמוך לבסיס מג"ב בעיר.

מחקירה ראשונית של האירוע עולה, כי גבר בן 38 נורה בזמן שהיה ברכבו ברחוב החשמונאים בעיר. צוות מד"א שהוזעק למקום ביצע בו פעולות החייאה, פינה את הפצוע במצב אנוש לבית החולים אסף הרופא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת