כביש 7: נהג נתפס "טס" במהירות 200 קמ"ש

תושב ירושלים, בן 39, נתפס היום בכביש 7 כשהוא נוסע במהירות של 200 קמ"ש - יותר מכפול מהמהירות המותרת בכביש. השוטרים מיהרו לעצור את הנהג שאמר להגנתו: "אני לא מאמין שנסעתי במהירות כזאת". הוא נעצר במקום ונכלא

הנהג נתפס ב-200 קמ"ש, היום (משטרת התנועה)

משטרת התנועה עצרה הערב נהג שנתפס "טס" במהירות של 200 קמ"ש, בכביש 7. התירוץ המקורי של הנהג לשוטרים: "אני לא מאמין שנהגתי במהירות כזאת".

הרכב, מסוג מאזדה, נקלט אחר הצהריים במצלמה שהפעילה ניידת של משטרת התנועה הארצית שפלה, כשהוא נוסע בכביש 7 במהירות יותר מכפולה מהמותר. למרות שהתמרורים בכביש מורים על נסיעה במהירות של עד 90 קמ"ש, נתפס הנהג נוסע במהירות של 200 קמ"ש בדיוק.

השוטרים מיהרו לעצור את הנהג, תושב ירושלים, בן 39. להגנתו אמר הנהג כי הוא "לא מאמין שנהגתי במהירות כזאת". אלא שלאור חומרת העבירה ובהתאם למדיניות האכיפה של אגף התנועה במשטרה, הוחלט לעצור את הנהג במקום ולכלוא אותו .

"נותנים דוחות רק בחריגה של 40 קמ"ש"

אתמול דווח כי במקביל למצלמות, הונחו שוטרי התנועה לתת דוחות רק לנהגים שחרגו ב-40 קמ"ש מהמהירות המותרת. "אנחנו רוצים אכיפה איכותית ולא כסף של ציבור הנהגים", אמר ראש מדור מחקר סנ"צ ערן פיינמסר, "ההנחיה לשוטרים ולמפקדים היא לאכוף עבירות מהירות רק ב-40 קמ"ש מעל המותר".

עם זאת, ראש אגף התנועה ניצב ברונו שטיין הבהיר כי מדובר בהנחיה פנימית והם ממליצים לציבור לנהוג כחוק. "ממה שאני רואה במצלמות שהחלו לעבוד לפני שבועיים, באופן כללי הנהג הישראלי נוהג כחוק", סיפר שטיין, "אבל נתקלנו גם בנהגים שנוסעים 150 ו-180 קמ"ש. בינתיים הם מקבלים רק דוחות אזהרה, אבל החל מסוף פברואר עבריינים אלה יקבלו דוח עם הזמנה לדין. הדוח הוא אמצעי ולא המטרה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת