כל נהג שלישי שותה אלכוהול ונוהג

סקר אלכוהול 2011 של אגף התנועה והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים חושף ממצאים מדאיגים על תרבות הנהיגה הישראלית: 30% מהנשאלים ציינו שבשנה האחרונה נהגו אחרי ששתו משקה אלכוהול. עוד עולה כי 16% מהנהגים לא יודעים מה מספר המשקאות שמותר לשתות לפני שעולים ההגה

סקר ארצי של נהיגה תחת השפעת אלכוהול בשנת 2011 שבוצע על ידי אגף התנועה והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, מגלה שכשליש מהנהגים במדינת ישראל נוהג תחת השפעת אלכוהול. 12% מהנשאלים אמרו שעשו זאת פעם אחת, בעוד 10% מספרים שנהגו לפחות ארבע פעמים אחרי ששתו.

רוב מוחץ של הנשאלים - 94% מהם ליתר דיוק - מאמין שקיימת בעיה של נהיגה בשכרות בישראל. אך הבעיה העיקרית שעולה מהסקר, היא שרוב הנהגים לא יודעים מהיה הכמות שמותרת לשתייה על פי חוק לפני שעולים ההגה. 16% מהנשאלים אמרו שאינם יודעים כלל, לעומת 27% שציינו שמדובר בפחות ממשקה שלם, בעוד 32% ציינו כי מותר לשתות משקה אלכוהולי אחד. 4% מהנשאלים חשבו שאפשר לשתות ארבעה משקאות ומעלה לפני שלוקחים את ההגה לידיים.

חשוב לציין, שבדיקות הינשוף מודדות מיקרוגרם אלכוהול בליטר אוויר נשוף, כשהכמות בפועל משתנה מאדם לאדם לפי משקל, קצב חילוף חומרים בגוף ועוד.

המכון לחקר תחבורה בטכניון, עיבד את תוצאות הסקר, שנערך בקרב 500 גברים ונשים יהודים בגילאי 17 ומעלה שנוהגים לפחות פעם אחת בשבוע ושדיווחו כי שתו אלכוהול לפחות פעם אחת בחודש האחרון. בנוסף נסקרו נהגים בשטח, במהלך החודשים נובמבר ודצמבר האחרונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת